Farkındalık Yürüyüşü
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Farkındalık Yürüyüşü

Engelliler Haftası kapsamında Arpaçbahşiş Özel Eğitim Uygulama Merkezi Öğrencileri farkındalık oluşturmak amacıyla Erdemli'de yürüyüş düzenledi.

Farkındalık Yürüyüşü
Bu içerik 1888 kez okundu.
Advert

Atatürk Caddesinde başlayan yürüyüş, özel eğitim merkezi öğrencilerinin mehteran takımı eşliğinde ilçe sahilindeki Erdemli Belediyesi Konferans Salonuna kadar sürdü.

Aileleri ve öğretmenleriyle birlikte yürüyen öğrenciler, yürüyüş sırasında, "En büyük engel sevgisizliktir", "Toplumla iç içe olmak, huzur içinde yaşamak istiyoruz.", "Biz bu engeli ucuz bulup da satın almadık.", "Engeliler için yaptıklarınızı aslında kendiniz için yaptığınızı unutmayın." yazılı pankartları taşımaları dikkat çekti.

Yürüyüşe Erdemli Kaymakamı Avni Kula, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Arpaçbahşiş Özel Eğitim Uygulama Merkezi Yöneticileri, öğretmen ve öğrencileri, özel alt sınıfı bulunan 12 okul, rehabilitasyon merkezleri, aileler ve duyarlı vatandaşlar  katıldı.

Yürüyüş sonrasında Erdemli Belediyesi Konferans Salonunda konuşma yapan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, "Engelliler Haftasında engellere dikkat çekmek amacıyla bu etkinliği gerçekleştirilmiştir. Maalesef bugün dünyanın birçok ülkesinde engellilerin dışlandığını görmekteyiz. Biz şimdilik sağlıklı olan  bireylere düşen görev, engelli vatandaşlarımızı teşvik etmek, onlara müşfik davranmak, onların bizden biri olduğunu hissetmek ve hissettirmektir.

Engelli vatandaşlarımızın bizim gerçeğimiz, bir parçamız olduğunu kavramak ve buna göre tavır geliştirmek zorundayız." dedi. 

Engellilerin hayatındaki engellerin kaldırılması gerektiğini ifade eden Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ise, “Önce engellilere bakış açımızı değiştirmeliyiz. Onların hayatlarını nasıl kolaylaştırırız bunun çabası içinde olmalıyız. Biz okullarımızı, oyun alanlarını, eğitim materyallerini yeniden düzenleyerek, yeniden inşa ederek engelli bireylerin eğitiminin önündeki engelleri tek tek kaldırmaya çalışıyoruz.

Ama en önemlisi fiziki engelin değil asıl kalplerdeki, zihinlerdeki engelin en büyük sorun olduğunu her fırsatta hatırlamak ve hatırlatmaktır. Bu konuda herkes sorumluluğunun farkında olmalıdır. 

Öğrencilerimizin ve duyarlı vatandaşlarımızın katıldığı bu yürüyüşün haftanın amacına hizmet etmesini, herkesin bir engelli adayı olduğunu hep hatırlamasını ve bu bilinçle her zaman her durumda engelli bireylere karşı hassas ve kabullenici davranmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından özel eğitim öğrencilerinin sergilediği birbirinden güzel etkinlikler tüm katılımcıların büyük beğenisini kazandı.

erdemli ajans engelliler haftası erdemli farkındalık yürüyüşü
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Başkan Murat Turmuş’un 23 Nisan Kutlama Mesajı
Başkan Murat Turmuş’un 23 Nisan Kutlama Mesajı
Başkan Ali Öngel’den 23 Nisan Mesajı
Başkan Ali Öngel’den 23 Nisan Mesajı
Başkan Mehmet Yılmaz’ın 23 Nisan Kutlaması
Başkan Mehmet Yılmaz’ın 23 Nisan Kutlaması
Başkan İsmail Öztemur’un 23 Nisan Kutlama Mesajı
Başkan İsmail Öztemur’un 23 Nisan Kutlama Mesajı
kartal escort