EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-05-2018 17:13   Güncelleme : 22-05-2018 17:13

Bu Sergi Gezilmeden Elbise Alınmaz

Okur, " Bir işi bir kişi sadece eliyle yaparsa işçi, eli ve beyniyle yaparsa usta, eli beyni ve gönlüyle yaparsa zanaatkar olur ."

Bu Sergi Gezilmeden Elbise Alınmaz

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünün Merkez Mahallesinde  Fatma Ersoy Usta öğreticiliğinde  21 kursiyere  açılan ve 6 ay devam eden Hazır Giyim  kurslarının sergi açılışı ve  sertifika töreni yapıldı.Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ömer Okur, “Halka hizmet hakka hizmet anlayışı ile hareket ederek  Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün bize hedef olarak gösterdikleri amaçlar doğrultusunda iyi insan, iyi vatandaş, iyi kursiyer, nitelikli iş gücü ve ahlaklı bir toplum yetiştirilmesi adına mirasımız olan kültürümüzün geçmişten geleceğe aktarılması adına hayatın her alanında var olmanın mücadelesini veriyoruz. Bir işi bir kişi sadece eliyle yaparsa işçi, eli ve beyniyle yaparsa usta, eli beyni ve gönlüyle yaparsa zanaatkar olur . Bu doğrultuda  daha fazla insanımıza hizmet etmek ve Halk Eğitimi ile tanıştırmak için gayret gösteriyoruz.  Bu yıl 316  farklı alanda toplam 603 kurs açtık . Bu kurslarımızın 205 tanesi  Genel Kurs, 307 tanesi meslek edindirme kursu  ve 91 tanesi okuma yazma kursu olup toplamda   11726 vatandaşımız  kurslarımıza katılarak belge aldılar. Toplumu eğitmenin yolunun kadınları eğitmekten geçmektedir. Kursiyerlerimizin ve kurs öğretmenimizin sabırla ortaya koyduğu bu birbirinden güzel ve nadide modern ve otantik tarz giyim çeşitleri paha biçilmez değerdedir. Sergide emeği geçen başta hocamız ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Kursun öğretici ustası Fatma Ersoy, "Sen de Sevgi ile Ürettiğimiz Otantik Giyim Modelleri ile Hayatını Renklendir!  Sloganı ile yola çıktık  ve çok güzel ürünler ortaya çıkardık. Kursumuzda kursiyerlere,  çocuk, erkek, ve bayan  abiye, gömlek, buluz  eşofman eğitimleri ve  evlerinde giyim ihtiyacına göre üretebilecekleri bilgiler verdim.  Kursiyerlerimiz şu an  sipariş alarak para kazanmaya başladılar. Bir çok okulumuzun 23 Nisan ve  diğer  gösteri  kıyafetlerini diktik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi

Konuşmaların ardından birbirinden güzel ve nadide giysilerin sergi açılışından sonra kursiyer belgelerini almanın mutluluğunu yaşadılar.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Yeni web sitemizi beğendiniz mi?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA