KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 20-05-2018 14:47   Güncelleme : 20-05-2018 14:47

Keçe'den Muhteşem Ürünler Sergisi

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Keçe'den Aksesuar yapımı kursunda ortaya çıkan birbirinden muhteşem ürünlerin sergisi yapıldı ve büyük ilgi gördü

Keçe'den Muhteşem Ürünler Sergisi

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünün Medine Aydın  Usta öğreticiliğinde  Merkez mahallesinde  21 kursiyere  El Sanatları alanında  açılan ve 6 ay devam eden Keçe'den Aksesuar  Yapımı ile Takı Tasarım kurslarının sergi açılışı yapıldı. Sergide  keçeden çantalar ve takılar büyük ilgi gördü.


Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ömer Okur, "Vatandaşlarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak, meslek sahibi yapmak, üreten ve topluma faydalı bir insan yetiştirmek için elimizden geleni fazlasıyla yapıyoruz. Erdemli'miz , turizm, ticaret ve tarımın  birlikte geliştiği nüfusu hızla artan bir ilçemiz.

İlçemizde el sanatlarının her alanında değişik kurslar açtık. Keçeden aksesuar yapımı kursumuz büyük ilgi gördü. Takılar eski çağlardan beri salonlardan, mezarlara kadar farklı  taşların keşfedilmesiyle günümüze kadar değerini kaybetmeden gelmiştir.

Bu günlerde takı, insanlar için vazgeçilmez bir hal almıştır. Aksesuar tamamlayıcı olan takılar da ayakkabıdan tokaya, küpeden kolyesine kadar hepsinin bir uyum içinde olmasına özen gösterilir.  

Halk Eğitimi Merkezi sizlere çeşitli takılar yapmayı  sunuyor. İster birer uğraş, ister evinize maddi katkı isterseniz kendi takılarınızı bu sayede yapabilirsiniz. El becerilerini geliştirip ev ekonomilerine katkı sağlama yolunda güzel işler başaran ve  birbirinden güzel ürünler hazırlayan kursiyerlerimizi ve hocamızı tebrik ediyorum" dedi.

Sergiye Mersin Ak Parti Milletvekili Aday Adayları Mustafa Kılıç ve Mehri  Bilgen, Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ömer Okur, Müdür yardımcısı  Ali Cila,  Halat Federasyonu başkanı Eray Aldemir, Rehberlik  ve Araştırma Merkezi Müdürü Atıl Gökboğa ve çok sayıda sanatsever katıldı.