EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-05-2018 18:03   Güncelleme : 17-05-2018 18:03

Öğrencilerin Sezon Finali

Erdemli Belediyesi Etüd Merkezi Öğrencileri Yıl Sonu Heyecanı

Öğrencilerin Sezon Finali

Erdemli Belediyesinin Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokolle eğitime açtığı Etüt Merkezinde eğitim gören öğrenciler sezon finali yapmanın heyecanını yaşadılar.

2017-2018 eğitim öğretim yılında Erdemli Belediyesinin Eğitime Destek Projesi kapsamında açtığı Lise ve üniversiteye hazırlık etüt merkezinde eğitim gören  530 öğrenci  kongre merkezinde mezuniyet düzenlenen sezon finali programında hüzün ve sevinci bir arada sevinci yaşadı.

Erdemli belediyesi Kongre Merkezinde düzenlenen gecede, sezon boyunca  bir arada eğitim gören öğrenciler, bir yandan üniversite sınavı öncesinde heyecan ve sevinci yaşarken, diğer yandan da huzurlu ve mutlu bir eğitim ortamındaki birliktelikten ayrılacak olmanın hüznünü yaşadılar.

Mezuniyet gecesinde bir konuşma yapan Erdemli Belediye Başkanı MükerremTollu, belediye Etüd Merkezinin  diğer dershanelere kıyasla hizmet ve eğitim kalitesi bakımından daha iyi durumda olduğunu belirterek, “İnsanlar çocuklarını bizlere emanet ediyorlar, biz de bu emanete sahip çıkarak kaliteli bir eğitim veriyoruz. Amacımız bu kaliteyi %100 başarı ile üniversitelere taşımak. Bizim öğrencilerimizden hiç bir maddi beklentimiz yok. Bizim öğrencilerimizden tek beklentimiz başarılı olmaları. Erdemli'li gönüldaşlarımızın çocuklarını bize emanet edip göndermeleri bizim için şereftir.”dedi

Konuşmasında Eğitimin her şeyden daha önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Tollu, konuşmasına şöyle devam etti. “Bugün eğitim hizmeti verdiğimiz gençler, yarınlarda Erdemliye ve tüm ülkemize hizmet verecekler. Bizim ve ailelerinin çektiği emekler, boşa çıkmamalı. Biz tüm hizmetlerimizde olduğu gibi, eğitimde de iddialıyız.  Biz hizmetlerimizle şehrimizi imar ediyoruz ama, gençlerimizi de ihmal etmiyoruz. Altından kalkamayacağımız işe girişmeyiz. Bizi herkes böyle tanır ve bilir. Sınavlarda tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. “

Daha sonra belediye Etüt merkezinde eğitim gören Öğrenciler teşekkür için Başkan Tollu’ ya çiçek ve plaket verdi. Başkan Mükerrem Tollu bu hediyeleri dershane hocalarının hak ettiğini söyleyerek tüm eğitim kadrosuna teşekkür etti ve öğretmenlere takdim etti.

Belediye Etüd Merkezi Müdürü Mustafa Doğan Gaziler ise , “Belediye Başkanımızın destekleri ile bu günlere geldik. Atatürk'ün de dediği gibi eğitimde feda edilebilecek tek bir fert dahi yoktur.” diyerek  Başkan Mükerrem Tollu’ya öğrenci ve öğretmenler adına teşekkür etti.

Etüd merkezi`nin ilk mezunları daha sonra hatıra için Kepli fotoğraf çektirip, topluca mezuniyet pastası kesildi.

Sanatçı İrfan Uçar’da  gece sonunda sahne alarak öğrencileri velileri doyasıya eğlendirdi.