Esenpınar’da Muhteşem Sergi
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Esenpınar’da Muhteşem Sergi

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün Esenpınar Mahallesi Sağlık Ocağında Fatma Kartal usta öğreticiliğinde, bayanlara yönelik açtığı kurs sona erdi.

Esenpınar’da Muhteşem Sergi
Bu içerik 726 kez okundu.

6 ay süreyle açılan el sanatları dalında açılan kursa 16 kursiyer katıldı. Kursiyerlerin yıl içinde ürettiği el emeği göz nuru ürünlerden Kırkyama, Çeyiz Ürünleri  Hazırlama ve Yatak Odası Takımları Dikimi de gerçekleştirilen kursta ürüler sergiye çıkartıldı.

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Ömer Okur serginin açılışında yaptığı konuşmada, ‘’Kurslarımızın açılmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Sayın  Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze  Şube Müdürlerimize ve  mahalle Muhtarlarıma  şahsım ve müdürlüğüm adına  teşekkür ediyorum. ‘Her zaman, her yerde, herkes için Halk Eğitimi diyerek el emeği göz nuru eserler hazırlayan öğretmenimizi ve kursiyerlerimizi  tebrik ediyor  başarılarının devamını dilerim’’ dedi. 

Halk eğitimi çalışmalarında bireyleri bir mesleğe hazırlama, meslek sahibi olanların mesleklerini geliştirme, gelişen en son teknolojileri kısa sürede öğretme, sosyal, kültürel ve ekonomik yaşama hazırlama programlarının uygulandığını belirten Okur, tüm gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi Türkiye'de de yaygın eğitimin gün geçtikçe öneminin arttığına dikkat çekti.

Çocuklarımızı, gençlerimizi, yetişkinlerimizi ve tüm aileleri hızla değişen, gelişen ve topluma uyum sağlayacak ve bu toplumda fonksiyonel olarak yer alacak bir seviyeye getirmek için çalışmak ve seferber olmak durumunda olduklarını ifade eden Ömer Okur konuşmasını şöyle tamamladı:

"Hayat  boyu eğitim anlayışına dayanan yaygın eğitim pek çok ülkede yaşamın ve toplumun bütün alanlarıyla bir bütün oluşturmakta, bireylerin gizli güçlerini ve yeteneklerini açığa çıkartmaktadır. Hızla değişen koşullara uygun olarak geliştirmekte ve sistematik bir biçimde işe hazırlanmaktır. Halk  Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak  okuma yazma sosyal kültürel ve meslek edinme kursları açmaktayız.  Ev hanımlarımız bu kurslar sayesinde kendilerine iş imkanı sağlayarak ürettiklerini satarak para kazanıyorlar hem de evlerindeki ve çevrelerindeki kullanılmayıp atılacak olan malzemeyi  el emeği göz nuru eserlerle geri dönüşüme kazandırıyorlar.  Aynı zamanda iyi bir iletişim kurarak streslerini atıyorlar.  Kursiyerlerimize ve usta öğreticimize çok teşekkür ederim. Hepsini tebrik eder başarılarının devamını dilerim.’’

Esenpınar Mahallesi muhtarı  Emin Şen  de yaptığı konuşmada, “Genç kızlarımız çeyizlerini açılan bu kurslarda hazırlıyorlar. Kursa katılan kızlarımız hem daha ekonomik olarak çeyizlerini hazırlıyorlar hem de kendi evlerini kendi isteklerine göre şekillendiriyor ve süslüyorlar. Ben bu kursların açılmasında desteğini esirgemeyen Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Ömer Okur ve  emeği geçenlere, kursa katılarak essiz eserler ortaya çıkaran kursiyerlere,  sergimizin açılışına uzaktan ve yakından gelen davetlilere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sergiye    Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Ömer Okur, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Cila, Esenpınar Mahallesi muhtarı Emin Şen   ve mahalle sakinleri ile kursiyerler katıldı.

erdemli ajans erdemli halk eğitim merkezi ömer okur esenpınar sergi erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı