16 OCAK 2021 Cumartesi 11:21
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-05-2018 16:26   Güncelleme : 17-05-2018 16:32

Kedi Merkez Camii Mihrabında 6 Yavru Doğurdu

Merkez Camiinin Mihrabını Kendine Yuva Yaptı, 6 Yavru Doğurdu, İtfaiye kurtardı.

Kedi Merkez Camii Mihrabında 6 Yavru Doğurdu

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Erdemli Grup Amirliği kurtarma ekipleri Erdemli Merkez Caminde kedi operasyonu yaptı.

Merkez Camii içerisindeki Mihrabın altına yerleşen kedi 6 yavru dünyaya getirdi. Camide temizlik yapan kadınlar tarafından bulunan kedi ve yavruları çıkarırken bir zarar veririz düşüncesiyle çağrılan itfaiye ekipleri tarafından alınarak hayvan barınağına götürüldü.

Erdemli Merkez Camii Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Tartar, kedi ve 6 yavrusunu camide temizlik yapan kadınların bulduğunu, kedi ve yavrularının daha sağlıklı ortamda yaşamlarını sürdürmeleri için itfaiye ekiplerini çağırarak alınmasını sağladıklarını söyledi.

Dünyada Allah'ın yarattığı her canlının önemini vurgulayan Tartar, ‘’Onların da sağlıklı bir ortamda yaşama hakları var. Biz cami içinde kedi olmasından rahatsız değiliz, yavruların sağlıklı büyümesinden yanayız. Kedi ve 6 yavrusunu itfaiye ekipleri alarak büyükşehir belediyesinin hayvan barınağına götürdüler. Camii vakfı yönetimi ve bir cemaat olarak şimdi daha rahatız’’ dedi.

Mihrabın altındaki kedi ve 6 yavrusunun alınmasından sonra temizlik ekibi, camideki çalışmalarına devam etti.