KADIN
Giriş Tarihi : 16-05-2018 18:28   Güncelleme : 16-05-2018 18:28

Bu Sergi Çok Beğenildi

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünün Münire Karademir ve Serpil Alğan öğreticiliğinde 45 kursiyere El Sanatları alanında açtığı 6 ay süren ve devam eden Dekoratif Tablo Yapımı ile Ahşap Süsleme kurslarının sergi açılışı Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

Bu Sergi Çok Beğenildi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin serginin açılışında yaptığı konuşmada, “Halk Eğitim Merkezimizin sergisinin oldukça zengin ürünlerle dolu, el emeği göz nuru verilerek hazırlanmış olduğunu gördük. Halk eğitimi merkezimiz çok çeşitli kurslarla vatandaşlarımızın el becerilerini geliştirip ev ekonomilerine katkı sağlama yolunda güzel işler başarmış. Öğreticilerimizi  ve kursiyerlerimizi  tebrik ederim" dedi. 

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ömer Okur sergi açılışında yaptığı konuşmada,  Erdemli Merkez ve Mahallelerinde çok çeşitli kurslar açtıklarını söyledi.

Erdemli turizm ve ören yerleri bakımından Mersin’in en önemli merkezlerinden birisi diyen Okur, ‘’Bu nedenle ilçemize özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turist akını var. Buraya tatile gelen insanlar mutlaka yöremizi tanıtan hatıra ürününü  yanında götürmek ve yakınlarına armağan etmek ister. Öyle inanıyorum ki bu imkânlar sunulduğunda kadınlarımız inanılmaz ürünler ortaya çıkartacak geliri ile hem ülke ekonomisine ve ailesine katkı sunacak hem de evlerinde boş oturmayıp üretime katkı sunacaklardır. Sergiyi gezenlerin çok beğendiğini umduğum çalışmayı hazırlayan öğreticilerimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum’’ diye konuştu.

Sergiye  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Şube Müdürü Erdoğan Tekin,   Öğretmenevi Müdürü  Mehmet Güven,  Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ömer Okur,  Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Cila ve çok sayıda  sanatsever katıldı.