17 MAYIS 2021 Pazartesi 21:52
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2018 18:15   Güncelleme : 16-05-2018 18:15

Afrikalı Ormancılar Yangın Tatbikatında

Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü tarafından “Çölleşme ile Mücadele Uluslararası Eğitimi” kapsamında Alata Orman deposunda yangın tatbikatı düzenledi.

Afrikalı Ormancılar Yangın Tatbikatında

Yangın tatbikatına Çölleşme ve Erozyon Genel Müdür Yardımcısı Cafer Orhan, Çölleşme ve Erozyon Müdürlüğü Daire Başkanı Özlem Yavuz, Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcısı, Şube Müdürleri ve Erdemli İşletme Müdürü İsmail Çelik katıldı.

Yangın tatbikatı öncesinde Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik tarafından yangın ile mücadele yöntemleri anlatıldı. Tatbikat öncesi yangın esnasında kullandığı ekipmanlar, araç ve gereçler detaylı olarak tanıtıldı, Ekiplerin kişisel koruyucu ekipmanları uygulamalı olarak gösterildi.

Katılımcılara uygulamalı olarak gösterilmesi ve deneyimlemeleri açısından senaryo gereği yangın çıkarıldı ve yangın tatbikatı yapıldı.

Tatbikatta 1 adet motosiklet, 1 adet yangın ilk müdahale aracı, 3 Arazöz ve 1 su tankı görev aldı.

Yangının başlamasıyla birlikte telsizden tüm ekiplere haber verildi. Çok kısa bir sürede ve başarılı bir şekilde yangın söndürüldü. Yapılan tatbikatta Afrikalı temsilciler de yangına katılarak deneyim kazandılar. Yangın ekiplerinin köpük şovu büyük alkış aldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA