YAŞAM
Giriş Tarihi : 16-05-2018 17:51   Güncelleme : 16-05-2018 17:51

5 Yıldızlı Öğretmenevi

Erdemli Öğretmenevi 5 yıldızlı otel konforunda

5 Yıldızlı Öğretmenevi

Erdemli Öğretmenevi yapılan tadilat sonrası 5 yıldızlı otel konforuna kavuştu. Öğretmenevi otelinde kalan konuklar kendilerini 5 yıldızlı otelde gibi hissettiklerini söyledi.

6 aydır tadilatı süren Erdemli Öğretmenevinde 1’i süit olmak üzeri 60 yatak kapasiteli 30 oda bulunuyor. Tadilat onarım ve restorasyon sonrası basın mensuplarına gezdirilen Öğretmenevi otel kısmıyla ilgili ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ile Öğretmenevi müdürü Mehmet Güven bilgi verdi.

Erdemli Öğretmenevinin yeni hali ile 5 yıldızlı otel konforunu aratmadığını söyleyen ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, ‘’Gönül isterdi ki otelin oda sayısı 30'dan daha fazla olsun. Ama elimizdeki en iyi imkanları değerlendirerek çok modern bir oteli Erdemli'mize kavuşturduğumuzdan dolayı mutluyuz. Turizm bölgesinde olmamız nedeni ile çatısı akan, eski yapı ile götürülen bir otel eğitim camiasına hiç yakışmıyordu. Sağ olsun Öğretmenevi idaresi otel kısmını yenileme kararı aldı ve yeni turizm sezonuna kavuşturarak güzel bir konaklama merkezi haline getirdiler, teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Erdemli Öğretmenevi Müdürü Mehmet Güven de basın mensuplarına otel kısmında yapılan tadilat, onarım ve yenileme çalışmaları hakkında bilgi verdi. Güven, Öğretmenevindeki yenilemeleri şöyle dile getirdi:

"Erdemli Öğretmenevindeki onarım, tadilat ve yenileme çalışmaları 6 ay önce başladı ve yeni turizm sezonuna kavuşturuldu. Otel kısmında 1 süit oda, 2 aile odası, 27 adet duble oda, ikişer kişilik odalar olmak üzere 30 oda ve 60 yatak kapasitesine sahibiz. Tadilatla birlikte tüm eşyalarımız yenilenerek günün şartlarına uyarlanarak lüks bir otel konforu meydana getirilmiştir. Erdemli öğretmenevine gelen her birey bizim için çok kıymetlidir, bu nedenle de bize gelen misafirimizi en iyi şekilde ağırlamak için tüm personelimizle çaba harcamaktayız. Öğretmenevinin başarısı ilçemizin başarısıdır.’’

Öğretmenevi tavanında yağmur suyu sızmalarına karşı yalıtım sistemi yapıldığını, sıcak suyun 24 saat akar hale getirildiğini, ısıtma ve soğutma sisteminin merkezi sistemle yapıldığını vurgulayan Öğretmenevi müdürü Mehmet Güven açıklamasını söyle tamamladı:

"6 aydır devam eden tadilat sonrası telefonlarımız hiç susmadı. Yaz döneminde bölgeye gelecek olan konuklarımız şimdiden yerlerini ayırtmaya başladı. Çünkü Erdemli Öğretmenevi 5 yıldızlı otel konforuna kavuştu. İdarecisinden tüm çalışanlarına kadar herkes bize gelen konuklarını rahat ettirmek için çabalıyor. Lüks bir otele giden kişi aradığı her şeyi Erdemli Öğretmenevinde rahatlıkla bulacak. Sınırsız internet kullanımından, bay bayan mescidine, 24 saat akan sıcak suyundan kesintisiz elektrik kullanımına kadar her türlü konfor düşünüldü. Güler yüzlü personelimizle kuruma gelen konuklarımızı rahat ettirmek için çalışmaktayız. Erdemli ilçemiz de bunu hak ediyor.’’ dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
Fatma33 3 yıl önce
Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Eski halinden eser kalmamış.Erdemli merkezine de böyle bir konaklama tesisi lazımdı
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA