SPOR
Giriş Tarihi : 15-05-2018 19:34   Güncelleme : 15-05-2018 19:34

Bu mendil başka mendil

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Mendilimde Dostluk Var” projesi etkinliği keyif ve zafer dolu bir final turnuvasıyla sona erdi.

Bu mendil başka mendil

8 gün süren turnuvaya eleme usulüyle 14 ilkokul 11 ortaokul olmak üzere 25 okul katıldı. 325 öğrencinin hayatına dokunan projede; oyun oynamanın da spor olduğuna dikkat çekmek ve geleneksel çocuk oyunlarının yeni nesle sevdirmek amaçlandı.

Final turnuvasında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, yeni nesillere ortak yaşama bilinci kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Çocuklara teknolojik aletlerin dışında da eğlenceli, coşkulu ve güzel bir hayat olduğunu hatırlatmak için bu projeyi hazırladıklarını kaydeden Metin, ‘’TV, Bilgisayar, cep telefonunun olumsuz etkilerinden onları uzaklaştırmak, çocukları benmerkezci anlayıştan kurtararak “biz” olgusunu kazandırmak, kazanmak kadar kaybetmenin de olumlu karşılanması gereken bir duygu olduğunu göstermek istedik. Yüzleri gülen, hayata pozitif bakan, her alanda sağlıklı nesil yetiştirmek amacıyla bu projeyi başlattık. Bugün burada ödül alan değil turnuva boyunca yarışan tüm takımların, turnuvaya katılan tüm öğrencilerin kazandığını düşünüyorum. Ve çocuklarımızın bu imkânlardan faydalanmasında emeği geçen tüm okul müdürleri, tüm oyun liderleri, veliler ve hakem heyetine teşekkür ediyorum” dedi.

İlkokullardan Arpaçbahşiş Yardımcılar İlkokulu, ortaokullarda Kocahasanlı Ortaokulu birinci oldu. Turnuva madalya ve kupaların dağıtılmasının ardından sona erdi. Çocuklar 8 gün süreyle bu mendil başka mendil diyerek gönüllerince eğlendi.