SPOR
Giriş Tarihi : 15-05-2018 17:24   Güncelleme : 15-05-2018 17:24

Şampiyon Pınarbaşı

Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen "Zeytindalı Harekâtı’’ anısına düzenlenen kurumlar arası halı saha futbol turnuvası sona erdi.

Şampiyon Pınarbaşı

Ayyıldız halı Sahada yapılan turnuvanın birincisi Pınarbaşı İlköğretim Okulu olurken ikinciliği Atatürk İlköğretim, üçüncülüğü Tömük Esnaf Odası dördüncülüğü ise Erdemli Ziraat Odası (EZO) elde etti. Turnuvasının en centilmen takımı ise Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası seçildi.

26 takımın katıldığı turnuvada 88 maç yapıldı. Turnuvada final maçını Pınarbaşı İlköğretim ile Atatürk İlköğretim Okulu yaptı. Rakibini 7-2 yenen Pınarbaşı turnuvanın şampiyonu oldu.

Turnuvada dereceye giren takım ve sporculara ödüllerini Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Gençlik Hizmetleri  ve Spor ilçe müdürü Adem Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürü Mesut Yıldız, Erdemlispor Kulübü Başkanı ve Tertip Komitesi Üyesi Mehmet Morgül, Öğretmenevi Müdürü ve Hakem Mehmet Güven, Emekli öğretmen Şükrü Kılıç tarafından verildi.

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Zeytindalı  Harekatı’’ adına yakışır bir turnuva gerçekleştirildiğini belirterek, "Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve turnuvaya katılan takımlara ve izleyen herkese teşekkür ediyorum. Bu turnuva bundan sonra her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilecektir. Zeytindalı harekatında şehit düşen Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar dilerim’’ dedi.