Erdemli'de Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Erdemli'de Hizmetin Adı Mükerrem Tollu

Erdemli'nin Başarılı Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Erdemli'de Asfaltsız Yol Kalmayacak" dedi

Erdemli'de Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Bu içerik 1679 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Belediyesi Büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen Çeşmeli Beldesi’nde sokaklar sıcak asfaltla kaplanıyor.  Erdemli Belediyesi olarak planlı ve programlı şekilde sıcak asfalt hizmetini sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 2014 yılında yürürlüğe giren Büyükşehir yasası sonrası Erdemli’nin dört bir tarafında yaşanan asfalt-yol konusunu kökten çözmek için seferberlik başlattıklarını ve büyük mesafe kat ettiklerini kaydetti.

 Uzun yıllar asfalt-yol konusunda sıkıntılar çeken mahalleler Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile birlikte son dört yılda büyük bir yol kat etti. Büyükşehir yasası sonrası hizmet alanına eklenen beldelerde de Belediye hizmetleri hız kesmezken,  71 mahallenin her talebine karşılık veren Erdemli Belediyesi, hizmetleriyle Çeşmeli’ye de imzasını atıyor.

Mahalleye dönüşen beldelerde asfaltlama hizmeti konusunda eksiklerini tespit ettiklerini ve programları dahilinde sıcak asfalt serdiklerini belirten Başkan Tollu, bu yıl Erdemli sınırları içerisinde sıcak asfaltla tanışmamış mahalle bırakmayacaklarını dile getirdi. Asfalt hizmetlerine ara vermeden devam ettiklerini ifade eden Tollu, “Erdemli Belediyesi olarak asfaltlama hizmeti konusunda 4 yıldır canla başla çalışıyoruz. 1.100 km. asfalt yol hizmeti gerçekleştirdik. 110.000 m. yeni yol açtık. 156.000 m. Parke yol yaptık. Bütün eksiklikler tespit edilmiş durumda ve çok yakında hepsini çözüme kavuşturacağız. Söz verdiğimiz üzere Erdemli sınırları içerisinde asfaltlanmamış yol bırakmayacağız. Vatandaşlarımızın bunda zerre kadar şüphesi olmasın. İhtiyaç olan her yere asfalt hizmetini götürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

ÇEŞMELİ’DE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Tüm yerleşim birimlerinde olduğu gibi Çeşmeli’nin gelişmesi ve vatandaşların ulaşım konusunda rahat etmesi için çalışmaların Atatürk, Merkez ve Fatih Mahalesinde sıcak asfalt çalışmalarının sona geldiklerinin  altını çizen Başkan Tollu, bunun için ciddi bir gayret sarf ettiklerini bu çalışmaların da bu amaca hizmet ettiğini söyleyerek sözlerini noktaladı.

HİZMETLER ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR

Belediye Fen İşleri Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; yol açma, genişletme ve sıcak asfalt çalışmalarının tüm yerleşim birimleri ve mahallelerde eş zamanlı devam ettiği öğrenildi.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Belediyeden Okullara Kesintisiz Hizmet
Belediyeden Okullara Kesintisiz Hizmet
Çamlık'ta Kaza, 1 Ölü, 1 Yaralı
Çamlık'ta Kaza, 1 Ölü, 1 Yaralı
Kaymakam Kula, Halkın Sorunları Dinledi
Kaymakam Kula, Halkın Sorunları Dinledi
Sorkun Barajından 60 bin Dekar Alan Sulanacak
Sorkun Barajından 60 bin Dekar Alan Sulanacak