Mersin'deki Şenliğe Erdemli Damgası
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Mersin'deki Şenliğe Erdemli Damgası

Mersin Hayat Boyu Öğrenme Şenliğine Erdemli Halk Eğitim Merkezi Damgasını vurdu.

Mersin'deki Şenliğe Erdemli Damgası
Bu içerik 1463 kez okundu.

Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri kapsamında Halk Eğitim Merkezleri ve Mersin Olgunlaşma Enstitüsü’nün birlikte hazırladığı ´Yıl Sonu Sergi ve Şenliği´ açılışı  Mersin Cumhuriyet Meydanında  yapıldı.

Açılışa; İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Yusuf Duman, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerinin de  aralarında bulunduğu çok sayıda seçkin isim katıldı.

Konuşmaların ardından  protokol tarafından serginin açılışı kurdele keserek gerçekleştirildi. Sonrasında protokol  stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ömer Okur, "Müdürlüğümüzce açılan Giyim, Nakış ve El Sanatları  kurslarının öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerinin hazırladıkları el emeği göz nuru birbirinden değerli ve nadide eser ve ürünlerimizi Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri Yıl Sonu Şenliği vasıtası ile Mersin’de tanıtma ve sergileme imkanı bulduk.

Mersin’de adeta Erdemli Halk Eğitimi rüzgarı estirerek damgamızı vurduk. Kursiyerlerimizin kurslarımızda edindiği bilgi ve beceriler tabiri caizse birer altın bileziğe dönüşmekte, ekonomik anlamda değere dönüşmekte ve aile ekonomilerine katkıda bulunmaktadır.

El sanatları, toplumumuzun inançlarını, kültür yapısını,  değerlerini işleyen ve nesilden nesile aktaran görsel birer levhadır adeta. Bir milletin, bir halkın en özgün kültürü ve yaşam biçimini yansıtan eserlerin, gelecek kuşaklara çok iyi anlatılması ve öğretilmesi gerekiyor . Kurslarımızda Beşikten Mezara kadar eğitim ilkesine göre hareket ederek, sosyal hayatı güçlendirme, aile ve ülke ekonomisine katkının yanı sıra iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesini amaçladık. Bu amacımız doğrultusunda Erdemli'mizin merkez  ve mahallelerindeki vatandaşlarımızdan talep eden herkese hiçbir yaş sınırlaması olmaksızın; mesleki, teknik, sosyal , kültürel  ve okuma yazma kursları açarak bilgi ve beceriler kazanma imkanı sağladık. Bu gün açtığımız sergi ile  kurslarımızın  meyvesini aldık.  Bu sebeple çok mutluyuz. Kurslarımızın  ve sergilerimizin açılmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen  İlçe Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Şube Müdürlerimize müdür yardımcılarıma ve bu sergisinin  hazırlanmasında emeği gecen tüm öğretmen, usta öğreticilerim ve kursiyerlerimize çok teşekkür ederim" dedi.

erdemli ajans erdemli halk eğitim müdürlüğü sergi yılsonu sergi erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Belediyeden Okullara Kesintisiz Hizmet
Belediyeden Okullara Kesintisiz Hizmet
Çamlık'ta Kaza, 1 Ölü, 1 Yaralı
Çamlık'ta Kaza, 1 Ölü, 1 Yaralı
Kaymakam Kula, Halkın Sorunları Dinledi
Kaymakam Kula, Halkın Sorunları Dinledi
Sorkun Barajından 60 bin Dekar Alan Sulanacak
Sorkun Barajından 60 bin Dekar Alan Sulanacak