Geleceğin Eğitimi Debi Akademi'de
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Geleceğin Eğitimi Debi Akademi'de

Erdemli'de Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul eğitimi verecek olan DEBİ Akademi21. YY Becerileri Kapsamında Geleceğin Eğitimi ve Okulları” konulu konferans gerçekleştirdi.

Geleceğin Eğitimi Debi Akademi'de
Bu içerik 2722 kez okundu.

Erdemli Kültür Merkezinde  gerçekleştirilen konferansa Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Müftüsü Sami Türkmenoğlu, ETSO Başkanı Orhan Sarı, Esnaflar Odası Başkanı Halil Metik, Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Davut Keleş, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmat Badas, Memursen İlçe Başkanı Hasan Sungur, DEBİ Akademi Kurucular Kurulu Üyeleri Mustafa Yeşilyurt, Kamil Yeşilyurt, Tayyar Yeşilyurt, Kemal Yeşilyurt, Burak Burakgazi, Dr. Şamil Şensoy ve davetliler katıldılar.

Konferans öncesinde davetlilere, Erdemli Kültür Merkezi fuaye alanında, okul içinde kurulacak Gilika – Ahşap Atölyesi, Zeka Oyunları Atölyesi, Origami – Kirigami Atölyesi ve Robotik-maker atölyesinde bulunacak ve kullanılacak malzemeler sergilendi. 

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan konferans DEBİ Akademi Kurucular Kurulu adına Cafer Tayyar Yeşilyurt’un konuşmalarıyla devam etti. 

Tayyar Yeşilyurt konuşmasında DEBİ Akademi’nin kuruluş amacını “Mersin’in imkanlarından faydalanan birçok Mersinli gibi bizim de üzerimizde emeği olan bu şehre katkıda bulunmak ve birçok alanda yıldızlaşan şehrimizi eğitimde de diğer sektörlerde olduğu gibi markalaştırmak arzusunu taşıyoruz.” sözleriyle ifade etti.Yeşilyurt, “Bu farkındalığıma; akşamları, çayın bardağının 5 tl olduğu mekanlarda, iş dünyasının aktif adamları ile bir araya gelip, devlet meseleleri konuşmak ve sistem eleştirmek haricinde, ‘ben ne yaptım’ diye bir soru sorduğumda, verebilecek cevabım olsun istiyorum.” diyerek bu noktadaki motivasyonunu dile getirdi. 

Ardından konferansı gerçekleştirmek üzere sahneye DEBİ Akademi Akademik Danışma Kurulu’nda bulunan Dr. Süleyman Arslantaş ve Dr. Ahmet Kurnaz’ı davet etti.

Arslantaş ve Kurnaz, sunumlarında ulusal ve uluslararası platformda, günümüzde ve gelecekte ulaşılmak istenen temel, kişisel, sosyal ve zihinsel becerilerle ilgili eğitimin nasıl olması gerektiğinin, uluslararası eğitim değerlendirme sınavları ile bu sınavların yapısı ve Türkiye'deki eğitimin düzeyinin üzerinde durdular. DEBİ Akademi’de, öğrencilerin fiilen yaparak ve yaşayarak etkinlik temelli öğretim uygunluklarının benimsediğinden ve öğrencilerin derinlemesine öğrenmesinin desteklenerek hem sınav başarısında hem de günlük yaşamlarında kullanılabilir değerli bilgiyi almalarının önemsediğinden bahsedildi. 

Bu noktada DEBİ Akademi’nin, öğrencilerin öğrenmekten zevk aldığı, bilimin, sanatın, kültürün, sporun yaşandığı bir ortam sunduğu vurgulandı. Konferans seyircilere yönlendirilen sorular eşliğinde, akademisyen hocaların eğitim alanındaki uzman  bilgi ve tecrübelerinin paylaşımıyla verimli bir şekilde sürdü. 

Program Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Dr. Ahmet Kurnaz ve Dr. Süleyman Arslantaş’a takdim edilen hediyelerle sona erdi. 

Konferansa katılanlar, proğramın çok verimli geçtiğini belirterek duydukları memnuniyeti getirdiler.

erdemli ajans debi akademi tayyar yeşilyurt kamil yeşilyurt geleceğin eğitimi erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Belediyeden Okullara Kesintisiz Hizmet
Belediyeden Okullara Kesintisiz Hizmet
Çamlık'ta Kaza, 1 Ölü, 1 Yaralı
Çamlık'ta Kaza, 1 Ölü, 1 Yaralı
Kaymakam Kula, Halkın Sorunları Dinledi
Kaymakam Kula, Halkın Sorunları Dinledi
Sorkun Barajından 60 bin Dekar Alan Sulanacak
Sorkun Barajından 60 bin Dekar Alan Sulanacak