Üç Korner Bir Penaltı!
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Üç Korner Bir Penaltı!

Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin İlkokulu Müdürü Mehmet Taş tarafından organize edilen 'Sokak Futbolu Turnuvası' sona erdi.

Üç Korner Bir Penaltı!
Bu içerik 1618 kez okundu.

Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin İlkokulu'nun kuzeyinde yer alan 2008 nolu sokakta gerçekleşen etkinliğe, Fotomaç gazetesi spor yazarı Cevdet Ünüvar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Erdoğan Tekin, Erdemli'nin spor camiasından  Eker hoca, kulüp yöneticileri ve Datlım Pastaneleri Sahibi Mustafa Aydoğdu, Adem Koşar, Erdemli Öğretmenevi Müdürü ve Futbol Hakemi Mehmet Güven, Erdemli İlkokulu Müdürü Şevki Ersoy, Akdeniz Ortaokulu Müdürü Uğur Türkmen, Hacı Ömer Serin İlkokulu Müdürü Mustafa Gülege  katıldılar.

Etkinlik boyunca sokağın etrafında İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerekli güvenlik tedbirleri de alındı.

Turnuva ve etkinlik hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mehmet Taş şunları söyledi; "Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin İlkokulu olarak öğrencilerimizi hem akademik zeka hem de duygusal zeka açısında yüksek nitelikli bireyler olarak yetiştirmek gibi bir misyona sahibiz. Bu nedenle öğrencilerimizin duygusal  yönlerini geliştirmek için sosyal, kültürel, sanat ve spor etkinlikleri düzenlemekteyiz. Gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik ile öğrencilerimizi ilk olarak dijital dünyaya bağımlılıktan kurtarıp sokakta yapılabilecek faaliyetlere yönlendirmekti. İkinci olarak obezite vb hastalıklara karşı spor yapma alışkanlığı kazandırmaktı. Üçüncü olarak sporda şiddet ve küfre karşı farkındalık oluşturmak ve dördüncü olarak da futbolcu yetiştirilmesi için okul ve sokak sporlarına gereken ilgi ve alakanın gösterilmesine dikkat çekmekti.

Bu amaçlara yönelik olarak öğrenci ve öğretmenlerimiz ile "Çocuk Samimi Lig" etkinliğini geliştirdik. Tüm sınıf seviyelerinde FİFA değilde sokak kurallarının geçerli olduğu bir turnuva gerçekleştirdik.

Bu turnuvada kaleleri taşlardan oluşturduk. Hakem  kullanmadık. Öğrenciler kendileri karar verdiler tüm pozisyonlara. Üç korner bir penaltı uygulaması vardı. Önümüzdeki yıllarda bu etkinliği sokaklar arası ve mahalle maçları olarak geliştirip devam ettirmek istiyoruz. Umarım böylece öğrencilerimizin duygusal yönlerini geliştirmeye katkıda bulunmuş oluruz" dedi.

Çok sayıda öğretmen öğrenci ve velinin katıldığı ÇOCUK SAMİMİ LİG etkinliğinde öğrenciler Spor dostluk kardeşliktir. Sporda şiddet istemiyoruz. Sporda küfür istemiyoruz. Büyüklerimize örnek oluyoruz. Sokakların çocuklar için güvenli hale gelmesini istiyoruz. Şoför amca sokakta çocuğa dikkat et. yazılı pankartlar taşıdılar.

Yapılan final maçı dostluk ve kardeşlik çerçevesinde  gerçekleşirken her sınıf seviyesinde birinci olan takımlara kupa verildi ve tüm sporculara madalya takıldı.

erdemli ajans şehit öğretmen hacı ömer serin ilkokulu sokak futbolu üç korner bir penaltı erdemli spor
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı