MAGAZİN
Giriş Tarihi : 17-09-2016 14:14   Güncelleme : 17-09-2016 15:32

Bayram’da Kızkalesi Doldu Taştı

Kızkalesi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, Kurban Bayramı nedeni ile otellerin ve sahillerin tolup taştığını bu nedenle hem turizmcilerin hem de esnafın yüzünün güldüğünü söyledi.

Bayram’da Kızkalesi Doldu Taştı

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan tarihi ve turistik Kızkalesine bayram tatili için gelenlerin kumsalda yer bulmakta zorlandığını ve zaman zaman izdihamların yaşandığını kaydeden Çalışkan, plajda  Razaman Bayramındaki kalabalıktan daha kalabalık ve elit bir kesimin tatile geldiğini gördüklerini belirtti.
Tüm vatandaşların Kurban Bayramlarını kutlayan Çalışkan turizm sezonu ve 9 günlük bayram  tatilini değerlendirdi. Çalışkan, bu yıl ki turizmin geçen yıllara oranla çok düşük olduğunu buna da hem yurt içindeki terör olayları hem de komşulardaki terörist faaliyetlerin etkili olduğu görülüyor bu nedenle turizm sezonu sönük geçti diyerek şöyle konuştu:

‘’Temmuz -Ağustos aylarında yurt dışında çalışan gurbetçilerin her yıl olduğu gibi bu yıl da gelmesi bekleniyordu ancak çeşitli terör olayları ve 15 Temmuz FETÖ/PDY yapılanmasının darbe girişimi gurbetçilerin yurda girişini engelledi. Hem yurt içindeki hainler ve teröristler hem de güneyimizdeki DAEŞ tehdidi nedeni ile bu gerçekleşmeli. Tüm olumsuz gelişmelere rağmen turizmin geleceiğini iyi görmekteyiz, turizmin geleceği parlak. Çünkü bu olaylar hem böyle gitmeyecek elbet bir gün durulacak işte o günlerde turizm patlaması yaşayacağız.’’

Doğası ve içerisinde yer aldığı deniziyle büyük ilgi çeken Kızkalesi sahilleri, tatilciler ve turistleri ağırladığını kaydeden Çalışkan, ‘’Biz tatilcilerimize 365 gün hizmet vermekteyiz. Tatilcilere tarihi eserlerin ışığında tatil yapma imkanı sunuyoruz. Turizmciler olarak sakin ve dingin tatil arzu edenleri Kızkalesine davet ediyoruz’’ dedi.  

AdminAdmin