Yaşayarak Biyoloji Öğreniyorum
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Yaşayarak Biyoloji Öğreniyorum

Erdemli Ertuğrul Gazi mesleki ve Teknik Anadolu lisesi 9. Sınıf öğrencileri “Yaşayarak Biyoloji Öğreniyorum “ Projesi kapsamında Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Yaşayarak Biyoloji Öğreniyorum
Bu içerik 1646 kez okundu.

Ertuğrul Gazi mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Biyoloji öğretmenleri Şerafettin Özaydın  ve Ahmet Kemal Bayram tarafından hazırlanan proje kapsamında  öğrenciler Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsünde yapılan çalışma ve faaliyetler hakkında bilgiler alarak, Laboratuvar sorumlusu Ziraat Yüksek Mühendisi Rasim Aslan tarafından öğrencilere toprak analizi, organik gübre konusunda sunum yapıldı.

Sunum sonrasında Akdeniz bölgesinde toprakların kireçli olduğu öğrencilere yapılan deneyle gösterildi. Öğrenciler daha sonra Moleküler Genetik laboratuvarına geçerek Biyolog Sevinç Tekin tarafından, gen transferi, melezleme konularında bilgilendirildi. Bitki hastalıklardan kurtulmak için yapılan ıslah çalışmaları öğrencilere anlatıldı. Daha sonra öğrenciler Enstitüde bulunan süs bitkileri, bahçe çalışmaları, bitki genleri ve tohum ıslah çalışmaları kısımlarına giderek yetkililerden bilgi aldılar.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Biyoloji öğretmeni Şerafettin Özaydın “Yaşayarak Biyoloji Öğreniyorum” projesi kapsamında bu tür gezileri düzenliyoruz. Öğrencilerimiz yapılan çalışmaları yerinde görüyorlar. Bizim derste anlattığımız konuları hayatın içinde kendileri keşfedebiliyorlar" dedi.

Gezi öğrencilerin Caretta caretta Kaplumbağalarının yuvalama kumsalını gezmesiyle sona erdi.

erdemli ajans ertuğrul gazi meslek lisesi erdemli alata araştırma enstitüsü erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
Ayhan Şahin     2018-05-09 Öğrencilerin alata yı gezmesi onlar için ufuk açıcı ...çok güzel olmuş
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
EZO Başkanı Şahin “Meralarımıza Sahip Çıkalım’’
EZO Başkanı Şahin “Meralarımıza Sahip Çıkalım’’
Bu Ağaçların Kimliği Var
Bu Ağaçların Kimliği Var
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli