Eserler Göz Kamaştırdı
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Eserler Göz Kamaştırdı

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğünün Kızkalesi Mahallesinde Esin Kabacık öğreticiliğinde açtığı "Ahşap Süsleme ve Takı Tasarım’’ kurslarının sergi açılışı eski belediye binasında törenle gerçekleştirildi.

Eserler Göz Kamaştırdı
Bu içerik 1318 kez okundu.

Serginin açılışını Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, HEM Müdürü Ömer Okur, Müdür Yardımcısı Ali Cila, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülten Yıldırım, Kızkalesi Mahalle Muhtarı Murat Kale, kurs hocası Esin kabacık, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Serginin açılışında konuşan Erdemli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Okur, Halk Eğitim Merkezi  Müdürlüğü olarak  ihtiyaç olan alanlarda okuma-yazma kursları başta olmak üzere, sosyal, kültürel, mesleki ve teknik kurslar ile sosyal etkinlikler alanında çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Okur, Halk Eğitimin hayat boyu öğrenme felsefesi ile hizmet verdiğine dikkat çekerek, ‘’bu nedenle turizm cenneti olan  Kızkalesi'nde sektöre katkı sağlayacak meslek edindirme kurslarını açıyoruz. Kurslarımızda hem yöremizi ve kurumumuzu en iyi şekilde tanıtacak hem de kursiyerlerimizin satış yapıp para kazanacakları çok güzel ürünler yaptık. Plaj voleybolunun Kızkalesi’nde yapılıyor olması bizler için çok önemli olup bu avantajı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Bu konuda üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya  hazırız. Ülkemizin, Mersin’in ve Erdemli’nin her türlü tanıtımını en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz.  Ev Hanımlarımız hem evlerinde işlerini yapsınlar hem de kursa katılarak boş zamanlarını değerlendirerek bilgi beceri sahibi olsunlar’’ dedi.

Kursa katılan kursiyerlerin öğrenerek ortaya koydukları eserlerini de satarak aile ve ülke ekonomisine katkı sağlasınlar diyen Okur, ‘’Biz evde boş oturan değil üreten insanlarımızın ortaya çıkmasını yani keşfedilememiş yetenekleri keşfederek üretime kazandırmak istiyoruz . Ev hanımlarımız bu kurslar sayesinde kendilerine iş imkanı sağlayarak ürettiklerini satarak para kazanıyorlar hem de evlerindeki ve çevrelerindeki kullanılmayıp atılacak olan malzemeyi  el emeği göz nuru eserlerle geri dönüşüme kazandırıyorlar. Aynı zamanda iyi bir iletişim kurarak streslerini atıyorlar.  Öğretmenimizi ve kursiyerlerimizi  kutluyor ve başarıların devamını diliyorum” diye konuştu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da kursun hayırlı olması dileğinde bulundu.

Uluslar arası Plaj Voleybolu dünya turunun Kızkalesi turu nedeni ile kursiyerlerin yaptığı eserlerin sergilenmesi için voleybol kortlarına yakın bir noktada sergilenmesini sağlayacağını kaydetti. Başkan Mükerrem Tollu, yaz sezonu boyunca el emeği göz nuru eserlerin sergilenip halka satışının yapılması için sahile yakın bir yer ayarlanmasına uğraşacağını vurguladı.

Sergi açılışında birbirinden güzel yaklaşık 1000 eser sergilendi. Kızkalesi magnetleri, tahta kaşıklar  ve takılar  çok büyük ilgi gördü. 

erdemli ajans erdemli halk eğitim erdemli kızkalesi
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı