SPOR
Giriş Tarihi : 07-05-2018 14:58   Güncelleme : 07-05-2018 15:05

Kızkalesi'nde Plaj Voleybolu Şenliği Sona Erdi

Uluslararası Voleybol Federasyonunca (FIVB) Mersin'in Erdemli ilçesindeki Kızkalesi'nde düzenlenen Plaj Voleybolu Dünya Turu'nun 3 yıldız turnuvası sona erdi.

Kızkalesi'nde Plaj Voleybolu Şenliği Sona Erdi

38 ülkeden 214 sporcunun katıldığı turnuvada erkeklerde bilirciliği Rusya, kadınlarda ise Avustralya elde etti.

Rusya erkek takımı Leshukov-Semenov ikilisi ile final için sahaya çıkarken rakibi Çek Cumhuriyeti ise Perusıc-Schwıner ikilisi ile sahaya çıktı. Rus takımı  birinci sette 14-21 yenilirken ikinci sette rakibini 21-12 yendi üçüncü sette ise şampiyonluğu getiren seti 18-16 alarak erkekler takımının birincisi oldu ve 10 bin dolar ödüle layık görüldü.

Turnuvanın kadın takımı birincisi ise Austuralya oldu.  Avusturalya birincilik için Kızkalesi sahilinde Schützenhöfer-Plesıutschnıg ikilisi ile Hollanda ise  Keıser- Meppelink ile çıktı. Birinci sette Hollanda 21-18 rakibini yenerken ikinci sette Austuralya seti 25-23 almayı başardı. Üçüncü sette ise rakibini 15-12 yenerek turnuvanın şampiyonu oldu.

Turnuvada dereceye girenlerin madalya ve kupalarını Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanvekili  Alper Sedat Arslandaş, mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Vali Yardımcısı Mahmut Halal, Erdemli Kaymakamı Avni Kula ve Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu verdi.

2 Mayıs tarihinde başlayıp 6 Mayıs tarihinde sona eren Turnuvanın kapanışında konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, UNESCO tarafından geçici Miras listesine alınan Kızkalesi’nde organizasyonu yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Kızkalesi’ndeki bu organizasyon bu bölge başta olmak üzere tüm Mersin’in tanıtımına da büyük katkı sağladığına inanıyorum. Bundan sonra daha etkili ve güzel turnuvalar düzenleyeceğimizi söylemek istiyorum’’ dedi.

Turnuvaya erkeklerde 56, kadınlarda 51 olmak üzere 107 takım ve 214 sporcunun katılırken turnuva sonrası takımlara madalya ve kupaları verildi toplu aile fotoğrafı çektirildi.