Bu Sergi Çok Güzel
Reklamı Geç
Advert
















Advert



Advert


Bu Sergi Çok Güzel

Sodes Desteği ile açılan Halk Eğitim Meslek Edindirme Kursunun yıl sonu sergisi muhteşem olurken, Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun Eşi Zeliha Su ile Erdemli Kaymakamı Avni Kula ve Eşi Bilge Kula sergiyi çok beğendiklerini belirttiler.

Bu Sergi Çok Güzel
Bu içerik 2181 kez okundu.

Kalkınma Bakanlığının Mersin Valiliği koordinatörlüğünde meslek edindirme kurslarına SODES kanalı ile malzeme desteği vermeyi sürdürüyor. Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan, "Eğlenerek öğrenelim’’ SODES projesi kapsamında açtığı "çini, dekoratif ahşap boyama ve rölyef’’ kursu sona erdi. Usta öğretici Gülizar Güngör ile Esra Süzer nezaretinde 6 ay süreyle açılan kursa katılan 60 kursiyer el emeği göz nurlarını sergiye çıkardı. Göz kamaştıran eserleri görenler keşke bende katılsaydım demekten kendini alamadı.

Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Cila koordinatörlüğünde yürütülen SODES  projesi sergisinin açılışını Mersin Vali Ali İhsan Su’nun eşi Zeliha Su, Erdemli Kaymakamı Avni Kula ve eşi Bilge Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı, Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, kursiyerler ve vatandaşlar birlikte açtı.

2 bine yakın eserin yer aldığı sergide, tema ise çinilerde mesnevi ve Selçuklu yıldızları, dekoratifte ise günün trendleri işlendi. "Eğlenerek öğreniyorum’’ SODES projesi kapsamında kursa katılanların üniversite mezunu işsiz gençler, ev hanımları ve emekli bayanlar tercih edildi.

SODES projesi ile aynı zamanda hem sanat öğrenmek hem de Erdemli’yi dünyaya tanıtmak olduğu bildirilen proje sayesinde hayallerini sanata dökebilen kursiyerlerin yaptıkları eserleri satarak hem ülke hem de ev ekonomisine katkı sağlamak olduğu bildirildi.  

 

Yapılacak olan bu tür SODES destekli projelerin Erdemli'li kadınları sanat sahibi yapacağı vurgulanırken, istihdama da katkı sağlayacağı kaydedildi. Şu ana kadar ilçede bulunmayan ve SODES projesi sayesinde Erdemli'ye kazandırılan  Cam Seramik Pişirme Fırını sayesinde daha çok eserin ortaya çıkartılacağı dile getirildi.

Sergiye katılan Mersin Valisi'nin Eşi Zeliha Su ile Erdemli Kaymakamı'nın Eşi Bilge Kula sergide emeği geçenlere çok teşekkür ettiklerinin altını çizerek sergiyi çok beğendiklerini dile getirdiler.

Kursa katılarak meslek sahibi olan Erdemli'li kadınlar SODES Projesi kapsamında kursların açılmasını sağlayan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a, Mersin Valisi Ali İhsan Su’ya, Erdemli Kaymakamı Avni Kula’ya İlçe Halk Eğitim Müdürü  Ömer Okur’a, müdür yardımcısı ve proje koordinatörü  Ali Cila’ya, kurs hocası Gülizar Güngör ile Esra Süzer’e teşekkür ettiler.

Serginin açılışı sonrası konuklara çeşitli armağanlar takdim edildi. Büyük ilgi odağı olan ve birbirinden güzel eserlerin sergilendiği Sergi üç gün açık kalacak.

erdemli ajans erdemli halk eğitim müdürlüğü gülizar güngör sodes yılsonu sergisi erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
EZO Başkanı Şahin “Meralarımıza Sahip Çıkalım’’
EZO Başkanı Şahin “Meralarımıza Sahip Çıkalım’’
Bu Ağaçların Kimliği Var
Bu Ağaçların Kimliği Var
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli