YAŞAM
Giriş Tarihi : 04-05-2018 18:58   Güncelleme : 07-05-2018 14:17

Öğrencilerden Huzurevi Sakinlerine Anlamlı Ziyaret

Akdeniz Anadolu Lisesi Öğrencileri Erdemli Huzurevi'ni ziyaret ederek onlarla ilgilendiler, konser verdiler, birlikte oynadılar.

Öğrencilerden Huzurevi Sakinlerine Anlamlı Ziyaret

Akdeniz Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Bakım Hizmetleri Alanı öğrencilerinin “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında; Huzurevindeki yaşlıları ziyaret edip ellerini öpüp dualarını aldı. Huzurevinde yaşlılara yönelik konser veren öğrenciler birlikte söyleyip birlikte oynamalarını sağladı.

Öğrencilerin Huzurevi ziyaretine Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Cumhuriyet  Başsavcıs İzzet Karadoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Okul Müdürü Halit Çoban, müdür yardımcısı Musa Arslan ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğe katılanlara hoş geldiniz konuşması yapan Akdeniz Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Musa Arslan,  proje hakkında bilgi verdi. “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında öncelikle yapacağımız çalışmaları belirledik ve bu çerçevede 8 proje gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu kapsamda; iki tane yatağa bağımlı hasta tespit ettiklerini ve ev ziyaretlerini yaptıklarını ifade eden Arslan, ‘’Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı öğretmenleri Hatice Yer, Ayten Şekerli ve gönüllü hemşire Ayşe Fidaneken  tarafından hasta bakımı ile ilgili hasta yakınları bilgilendirildi. Bu ailelere tıbbi malzeme yardımında bulunuldu.

CerapyalPalsy hastası bir kızımıza özel olarak yaptırdığımız tekerlekli sandalye hediye edildi. Öğretmenlerimiz tarafından hasta yakınımızı fizik tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirdiler. Yine yatan hasta olan bir teyzemizin hasta yatağına ihtiyacı vardı, bunu temin ederek hasta yatağını kendisine hediye ettik. Yine öğretmenlerimiz tarafından hasta yakınlarına yatan hasta bakımı ile ilgili bilgilendirme yapıldı’’ dedi.

Eski adı ile Erdemli Lisesi’nden mezun ve felçli durumda olan eski öğrencimizin ihtiyacı olan akülü sandalyesini temin ederek kendisine hediye ettiklerini kaydeden Arslan, ‘’Bu ihtiyaçların temini okulumuz sosyal yardımlaşma kulübü öğrencilerinin çalışmalarıyla tüm öğrenci, öğretmenlerimiz ve duyarlı vatandaşlarımızın katkılarıyla gerçekleştirilmiştir’’ diye konuştu.

Müdür yardımcısı Musa Arslan, Projenin gerçekleştirilmesine katkı sunan Okul müdürü Halit Çoban’a müdür yardımcısı Nesrin Haymana’ya, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alan öğretmenleri Hatice Yer’e. Ayten Şeker’e, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulüp öğretmeni Metin Hafızoğlu’na, Müzik öğretmenimiz Burçin Erol’a, Okulumuzun tüm öğretmen ve öğrencileri ile duyarlı vatandaşlarımız ve desteklerini esirgemeyen tüm kurumlara huzurlarınızda tekrar teşekkür ettiğini belirtti.

Projemizin son etkinliği olarak; Erdemli huzurevinde kalan yaşlılarımıza güzel bir gün geçirmelerini sağlamak için; Okulumuz müzik öğretmeni Burçin Erol’un hazırladığı okulumuz halkoyunları ekibi ve okul korosunun sunacağı bu konseri tertip ettiklerini anımsatan Arslan, öğrencilerimizin yaşlılarla kaynaşması, yaşlılarımızın yalnız olmadıklarını yanlarında olduğumuzu göstermek için burada olduklarının altını çizdi.

Program Akdeniz Anadolu Lisesi halk oyunları ekibinin gösterisi ile başladı.Okul korosu ve öğrencilerin söyledikleri hareketli şarkılarla devam etti.Huzurevi sakinleri adına bir konuşma yapan bir sakin, Bu gün burada bize yaşattığınız bu güzel gün için tüm emeği geçenlere, öğretmenlerimize öğrencilerimize müdürlerimize çok çok teşekkür ederim, sizleri kutluyorum dedi. Özellikle kız çocuklarına seslenirken; okuyun, anne babalarınız zor şartlarda sizleri okutuyor, çok çalışın birer meslek sahibi olun, bizim zamanımızda bu kadar imkan yoktu okuyamadık, bunun çok acısını çekiyoruz diyerek öğütlerde bulundu. Okuduğu şiir ve söylediği şarkı ile huzurevinde bulunanlara duygusal anlar yaşattı.

Programa katılan Erdemli Kaymakamı Avni Kula ise yaptığı konuşmada; ‘’Burada çok büyük emek var çok güzel bir çalışma olmuş, hepinizi tek tek kutluyor teşekkür ediyorum’’ ifadesini kullandı.

Program sonunda Huzurevinde kalan en yaşlı huzurevi sakinine Erdemli Cumhuriyet Başsavcısı İzzet Karadoğan tarafından bir buket çiçek verildi. Ayrıca öğrenciler tarafından tüm huzurevi sakinlerine günün anısına karanfiller dağıtıldı. Program boyunca öğrencilerin yaşlılarla tek tek ilgilendikleri görüldü.

Etkinlik hakkında görüşlerini belirten huzurevi sakinleri; Akdeniz Anadolu Lisesi öğrencilerinin yapmış oldukları bu çalışma ile bize çok güzel bir gün yaşattılar, yalnız olmadığımızı bize gösterdiler, Bu mutlu günü bize yaşattıkları için tüm öğrenci ve öğretmenleri kutluyoruz dediler.

Program sırasında Huzurevi Sakinlerine Akdeniz Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından ayrıca yiyecek ve içecek ikramı da yapıldı.

Reklamı Geç
Advert