Debi Akademi Hazır
AdvertAdvert


Debi Akademi Hazır

Erdemli'de Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul olarak eğitim verecek olan ve Erdemli'ye çok farklı bir konsept ve yenilikler getirecek olan Debi Akademi eğitime hazır olduğunu bildirdi.

Debi Akademi Hazır
Bu içerik 3232 kez okundu.

Debi Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Yeşilyurt, Debi Akademi Genel Koordinatörü Burak Burakgazi, Debi Akademi Kurucular Kurulu Üyesi Kamil Yeşilyurt ve Dr. Şamil Şensoy gazetecilere Debi Akademi'nin hazır olduğunu belirttiler.

Debi ismi ve Debi Akademi ile ilgili gazetecilere bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Yeşilyurt ve Eğitim Koordinatörü Burak Burakgazi şunları söyledi;

“Toplumlar ve insanlar için dünyayı değiştirecek olan değerli bilgidir”  felsefesinden ilham alarak ismimizi “değerli bilginin” kısaltması olan DEBİ Akademi olarak belirledik. DEBİ AKADEMİ olarak misyonumuz milli ve evrensel değerler temelli, yenilikçi, akılcı, ilkeli, bilimsel yönteme dayalı ve "öğrenci merkezli" yaklaşımıyla nitelikli, liderlik kapasitesi yüksek ve mutlu bireylerin yetişeceği, 21. YY'ın model bir okulu olmaktır. Vizyonumuz okul-aile işbirliği temelli ve öğrenci merkezli bir eğitim kurumu olarak, çağın ihtiyaç duyulan nitelik ve becerilerini eğitim faaliyetlerinde esas alarak üretken, milli ve evrensel değerlere sahip entelektüel bireyler yetiştirmektir.

Bu çerçevede güncel ve etkili bilimsel kuram ve modelleri uyguluyor; AB ve Ulusal Projeleri gerçekleştiriyor, uluslararası vizyonla öncü bireyler yetiştirmeyi hedefliyor ve akademik bir sistemle gelişiyoruz.

Ayrıca üniversiteler ve paydaş kurumlarla işbirliği yapıyoruz.

Asenkron ve senkron öğretim uygulamalarımızla eğitimdeki sınırları kaldırıyor; öğrenen okul ve öğrenen öğretmen anlayışıyla öğretimsel liderliğimizi pekiştiriyoruz.e-Portfolyo, Web. 2.0 ve bilgisayar destekli öğretim uygulamalarımızla etkili okul sistemleri tasarlıyoruz.

Yurtdışından eğitimcilerle iki farklı dilde yabancı dil eğitimi planlıyor; sanat, kültür ve spor anlayışımızla her alanda kendini geliştirebilen çok yönlü bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu çalışmaların yanı sıra anne-baba eğitim programları, yetişkin eğitimleri ve toplumsal sorumluluk projelerimizle bölgemizin sosyal ve kültürel gelişimine katkılar sağlıyoruz.

Vatanseverlik, merhamet, kanaatkârlık ve cömertlik, sabır ve ümit, saygı ve sevgi, dürüstlük, cesaret, edep ve tevazu, yardımseverlik olarak belirlediğimiz değerlerle yüklü; ,kendini ifade etme becerisi, sunum kapasitesi, proje geliştirme becerisi, proje geliştirme becerisi, takım çalışma becerisi, problem çözme becerisi, dil ve edebiyat kapasitesi, hızlı okuma ve anlama kapasitesi, yabancı dil becerisi, analitik düşünce kapasitesi, araştırma ve geliştirme kapasitesi, tarih bilinci,tasarım becerisi,bilişsel aktivite becerisi,teknoloji kullanma ve geliştirme becerisi,sosyal ağ kurma ve geliştirme becerisi,sağlık okur-yazarı,sanat ve estetik bilinci olan bireyler yetiştirmektir.

Okulumuzda her kademeye, her sınıfa ve her öğrenciye göre doğru olan güncel öğretim modeli uygulamayı planlıyoruz. Çok yönlü ölçme değerlendirme ölçekleri ile öğrencilerimizin gelişim süreçlerine doğrudan etki edebilecek ve takip edebileceğiz. Ayrıca üniversitede görevli akademisyenlerden oluşan akademik danışma kurulumuzdan destek alarak ahşap atölyesi, origami-krigami atölyesi, akıl ve zeka oyunları/robotik kodlama/bilişim/ teknoloji tasarım atölyesi, drama atölyesi, müzik – görsel sanatlar atölyesi kurup öğrencilerimizin fiziki ve zihinsel gelişimlerini destekleyeceğiz" dediler.

erdemli ajans debi akademi erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
AK Parti’de Sosyal Projelerde Vizyon Örtüşmesi
AK Parti’de Sosyal Projelerde Vizyon Örtüşmesi
Daha Yeşil ve Güzel Bir Erdemli
Daha Yeşil ve Güzel Bir Erdemli
Başkan Tuna, 15 Yılda Belediyecilikte Usta Olduk
Başkan Tuna, 15 Yılda Belediyecilikte Usta Olduk
Başkan Tuna “Yerli Üretim ve Yerli Tüketime Önem Vermeliyiz”
Başkan Tuna “Yerli Üretim ve Yerli Tüketime Önem Vermeliyiz”