SPOR
Giriş Tarihi : 30-04-2018 20:16   Güncelleme : 30-04-2018 20:35

Sokak Basketboluna Büyük İlgi

Erdemli'de ilk defa düzenlenen sokak basketbolu turnuvası gençler tanafından büyük ilgi gördü.

Sokak Basketboluna Büyük İlgi

Erdemli Belediyesi tarafından ilçede ilk kez sokak basketbolu (Streetball) turnuvası düzenlendi. Turnuvaya katılanlara kupa ve madalyaların yanı sıra basketbol topu  hediye edildi.

Erdemli Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen turnuvaya 13 takımda yer alan 52 sporcu katıldı. Gün boyunca süren turnuvaya sporseverler de ilgi gösterdi. Turnuva sonunda dereceye giren takım ve sporculara madalya ve kupalarıyla birlikte Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'nun hediyesi olarak basketbol topu hediye edildi.

Turnuvayla ilgili bilgi veren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli'de ilk kez sokak basketbolu turnuvası düzenlediklerini belirtti.

Tollu, "Bu turnuvayı düzenlemekteki amacımız geleceğimiz olan gençlerimizi spora yönlendirmektir. Sportif etkinlikler konusunda gençlerimizden gelen talepler doğrultusunda da böyle bir turnuvayı gerçekleştirdik. 13 takım turnuvamıza katıldı. Toplamda da 52 sporcu. Katılan sporcularımız ve onları gün boyu izleyen sporseverlerimize teşekkür ediyorum "dedi.

Spor aktivitelerine her zaman için destek olduklarını da ifade eden Başkan Tollu, "Kentimizde sportif etkinliklere her zaman için destek olmaya çalıştık. Bundan böyle de destek olmayı sürdüreceğiz. Yeter ki gençlerimiz spor yapsın" diye konuştu.

Sporcular ise kendilerine böyle bir turnuva imkanı sunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'ya teşekkür etti.