Minikler Çevreyi Tanıyor
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Minikler Çevreyi Tanıyor

Anasınıfı Öğrencilerinden Erdemli Orman İşletmeye Ziyaret

Minikler Çevreyi Tanıyor
Bu içerik 1411 kez okundu.

Tömük Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı Öğrencileri ve Öğretmenleri Erdemli Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret ederek, işletme Müdürü İsmail Çelik’ten Ormancılık konusunda bilgi aldılar.

Orman İşletme Müdürlüğünde minik misafirleri ağırlayan işletme Müdürü İsmail Çelik yaptığı konuşmasında; "Geleceğimiz olan çocuklarımızın renkli dünyalarına katkıda bulunmak düşünsel, duygusal ve bilişsel yeteneklerini geliştirmek amacıyla Orman sevgisini kazandırmak istiyoruz. Daha bir temiz dünya için güneş, su, hava, toprak ve ekosistemdeki canlıların dünyasını tanıtmak üzere seferber olduk. Orman mühendisleri ve öğretmenleri eşliğinde bahçemizde keşif dolu bir yolculuk yaptık.Şehirleşme nedeniyle çocukların tabiattan uzaklaşıyor. Bunun çocuklar açısından yıkıcı sonuçlarını biraz da olsa azaltmak amacıyla ziyarete gelen çocuklarımıza orman ve doğa sevgisini anlattık. Ormanı ve etraflarındaki doğal ortamı keşfetmeleri için onları cesaretlendirdik.

Çocuklara tabiatı sorgulayarak bakmayı öğretiyoruz. İnsan tanıdığına zarar vermez. Çocuklar tabiatı tanımıyor ki birisi saldırdığında onu kurtarsın. Bir çam ağacının nasıl büyüdüğünü, üzüldüğünü, üstünde milyonlarca canlı yaşadığını bilmiyor ki, birisi ona baltayı vurduğunda üzülsün. Çocuklar için okullarında düzenlenecek tüm eğitici ve öğretici etkinlik çalışmalarında da her türlü bilgi, ekip ve ekipman desteğine hazırız. Bu bakımdan Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü ailesi olarak minik öğrencileri karşılamaktan ve onlara ormanlarımız hakkında bilgi vermekten  ve bu minik fidanların yüreğine dokunmaktan çok mutlu olduk. Ziyaretlerinden dolayı Tömük Cumhuriyet İlkOkulu öğrencilerine ve öğretmenlerine  teşekkür ederiz" dedi.

Ziyarete gelen öğrenciler Orman İşletme Müdürü ve Orman Mühendisleri tarafından ağaçların önemi, ormanların korunması ve fidan dikimi konusunda bilgilendirildi.

erdemli ajans anasınıfı öğrencilerin orman işletemeye ziyaret orman işletme erdemli erdemli haber ağaç orman
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı