Bu Çocuklar Adam Olur
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Bu Çocuklar Adam Olur

Erdemli'de Tübitak Projelerinin Sergilendiği törende öğrencilerin yaptığı projelerin tamamının yörenin tarım ürünleri ile ve çevresi ile ilgili olması büyük ilgi çekti

Bu Çocuklar Adam Olur
Bu içerik 1832 kez okundu.

Erdemli 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda geleneksel 4006 TÜBİTAK Bilim fuarı sergisi açıldı.15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ve sergi salonunda düzenlenen TÜBİTAK Bilim fuarı sergisine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Şube müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin yaptığı açıklama da; "İlçe genelinde bu yıl yaklaşık 30 okulda 8 bin öğrenci ve 360 öğretmenin emek verdiği güzel projelerin sergisinin ilkini ilçemizde bulunan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda açıyoruz.

Okulları gezerek projeler hakkında sunum ve bilgi aldıklarını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin; "Öğrencilerimiz beyninde oluşturdukları ve faydalı olabilecek değişik eserleri öğretmenlerinin rehberliği eşliğinde yapıyorlar. Bu sayede öğrencilerin geleceğe ve hayatın teknoloji ile bütünleşip insanlara aktarılması konusunda kendilerini geliştiriyorlar. Gençlerimizin fikirlerinden yararlanmak, onlara ve düşüncelerine önem vermek çok güzel bir olay. Ben özellikle Erdemli'de yetişen ürünlerle, seralarla ve çevre ile ilgili proje geliştirerek memleketlerine ne kadar sahip olmalarını çok önemsiyorum. Ne güzel işler başarıyorlar. Yapmış oldukları değişik buluşlar belki ilerde insanoğlunun hayatında yer alacak buluşlar olacak. Ben öncelikle öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

TÜBİTAK sergisini açan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda 20 proje sergilenirken, proje de 60 öğrenci ve 20 öğretmen görev aldı. 

erdemli ajans 15 temmuz imam hatip ortaokulu tübitak erdemli milli eğitim erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı