Kızkalesi Plaj Voleybol Turnuvasına Hazır
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Kızkalesi Plaj Voleybol Turnuvasına Hazır

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, Kızkalesi’nin sezon başlangıcında hem yeni turizm sezonuna hem de 2-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 'Plaj Voleybol Dünya Turu 3 Yıldız' etkinliği ile iyi bir başlangıç yapacağını ve turizmcilerin hazır olduğunu açıkladı.

Kızkalesi Plaj Voleybol Turnuvasına Hazır
Bu içerik 3020 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Sezonla birlikte hava sıcaklığının da normalin üzerinde seyrettiğini belirten Öztop, yaptığı açıklamada  hem sezona hem de uluslar arası plaj voleyboluna ev sahipliğine hazırlandıklarını belirterek, ‘’Kızkalesi’ndeki esnaflarımız tüm hazırlıklarını tamamladı.  Kızkalesi 'Plaj Voleybol Dünya Turu 3 Yıldız'  etkinliğine dünya ve olimpiyatlarda derece yapmış ünlü sporcular katılacak. Mersin’in incisi turizmin cenneti Kızkalesi’ne gelecek olmaları bizleri son derece mutlu edecektir’’ dedi.

Mersin’de son 4 yıldır sportif etkinliklerle adından söz ettirmeye başladığını anımsatan Öztop, Ocak ayında Uluslar arası Maraton, ardından Bisiklet Turu, 23 Nisan şenlikleri ve şimdi de uluslar arası plaj voleybolu Kızkalesi’nde yapılacağını belirterek şunları söyledi:

‘’Mersin turizmde, narenciye üretiminde değil sportif etkinliklerle de adından söz ettirmeye başladı. Kızkalesi’nde yapılacak olan Plaj Voleybolu turnuvası bölgemizin tanınmasına artı değer katacak, özellikle yurt dışından bölgemize gelecek olan  sporcu ve yakınlarının fahri tanıtım elemanı olmasına neden olacaktır. UNESCO geçici mirası listesine alınan Kızkalesi’nin böyle önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak olması bölge tanıtımına son derece etki edecektir. Tüm Mersin’lileri ve spor severleri 2-6 Mayıs tarihinde yapılacak olan uluslar arası plaj voleybolu turnuvasına bekliyoruz.’’

Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj ve Kar Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci de yaptığı açıklamada, Voleybol Federasyonu, Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin birlikte organize ettiği plaj voleybolu dünya turunun 3 yıldız turnuvasını Kızkalesi’nde gerçekleştireceklerini belirtti. 

Turnuva için hava sıcaklığının ideal olduğunu vurgulayan Değirmenci, şu ana kadar 40 ülkeden başvuru yapıldığını 102 takımdan 204 sporcunun Kızkalesi’nin altın sarısı kumsalında ter dökeceğini kaydetti.

Turnuvanın 2 Mayıs’ta başlayacağını ve turnuvaya bayanlarda 22, erkeklerde ise 32 takımın elemelere katılacağını ifade eden Değirmenci, 8’er takımın ana tabloya katılma hakkına sahip olacağını 6 Mayıs da ise yarı final ve final maçlarının yapılacağını kaydetti. 4’ü resmi maçların yapılacağı 2 tanesinde de antrenmanların yapılacağı toplam 6 sahada mücadelenin verileceği müsabakada final maçının Uluslararası Voleybol Federasyonunun YUOTUBE kanalından canlı yayınlanacağını belirtti. Değirmenci turnuva öncesi tüm hazırlıkların tamamlandığını dile getirdi. 

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı