EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-04-2018 20:37   Güncelleme : 26-04-2018 20:37

Evde oturan değil kurslara gelenler kazanıyor

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Alata İlk-Orta Okulu Müdürlüğü işbirliğinde Okullar Hayat Olsun Projesi çerçevesinde açılan 21 kursiyerin katıldığı ‘Çeyiz ürünleri hazırlama ve kırkyama’ kursu sona erdi.

Evde oturan değil kurslara gelenler kazanıyor

Alata İlkokulunda gerçekleştirilen Sergi açılışına Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, Müdür Yardımcıları Ali Cila ve Teslime Çetinel, Alata İlkokulu Müdürü Mehmet Seyrek, Tabiye Mahalle Muhtarı Veli İpçi, AK Parti Erdemli İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülten Yıldırım ve kadın kolları üyeleri, AK Parti Mersin İle yönetim kurulu eski üyesi Necla Aksay, mahalleli bayanlar ve kursiyerler katıldılar.

Kursun sona ermesinin ardından kursiyerlere sertifikaları verilirken aynı zamanda kurs süresince yapılan el emeği göz nuru ürünlerde görücüye çıkartıldı.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur serginin açılışında özlü bir konuşma yaptı. Okur konuşmasında, ‘’Evde oturan hanımlar değil açtığımız meslek edindirme kurslarına katılanlar kazanıyor’’ dedi.

Alata İlk-Orta Okulu Müdür ve müdür yardımcılarına  çok teşekkür eden Okur, ‘’Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında okulların öğrenciler ve yetişkinler için birer "hayat boyu öğrenme merkezi" haline geldi. Okullarımız çocuklarımız ve aileleri için  eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkân vererek "yaşayan güvenli alanlar" haline dönüştürülmesi amaçlandı. Açmış olduğumuz kurslarla halkımızın  bilgi ve becerisini arttırmaya çalışıyoruz,  eğitimin zamanı ve yaşı olmaz, halkın bilgi ve becerisini artırmak, kazanılan bu bilgi ve becerilerle halkımızın ev ekonomisine katkıda bulanabilecek duruma gelmelerini sağlamaktayız’’ dedi.

Kursa katılan ev hanımlarının kursta öğrendikleri ile hem para kazanarak aile ekonomilerine katkıda bulunduklarını hem de kendi ihtiyaçlarını karşıladıklarını vurgulayan Ömer Okur, ‘’Başarılı olan kursiyerlerimizi, kurs öğretmenlerimizi ve emeği geçen herkesi kutlar ve ilçemiz için hayırlı olmasını dilerim. Her zaman  her yerde  herkes için  Halk Eğitimi  diyerek  tüm halkımızı evlerinde oturmayıp kurslarımıza katılmaya davet ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Alata İlk-Orta Okulu  Müdürü Mehmet Seyrek de  okullarında ‘’Okullar Hayat Olsun Projesi’’ çerçevesinde Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan bu  kursun belge törenini yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu  belirtti.

Seyrek, “Velilerimizin okulumuzla kaynaşmasını sağladık. Okula hiç gelmeyen velilerimiz kurs sayesinde okulumuza geldiler. Öğretmenlerimiz ve idaremizle daha yakından tanışma imkanı buldular.  Kursa katılan velilerimiz  hem aile ekonomilerine katkı sağlıyorlar hem de  kendi ihtiyaçlarını gideriyorlar. Ben bu kursun açılmasında emeği geçen başta  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur ve idarecilerine , kursa katılarak essiz eserler ortaya çıkaran kursiyerlere, teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

‘Çeyiz ürünleri hazırlama ve kırkyama’ kursunu açan Halk Eğitim Usta Öğreticisi Fikriye Kılıç'ta yaptığı açıklama ev hanımlarının kurslara büyük ilgi gösterdiklerini belirterek, "Hem kursa katılıp meslek öğreniyorlar, hemde evlerinde bulunan yaklaşık yüz yıllık dokumaları yeniden işleyerek günyüzüne çıkarıyorlar. Kursumaza katılan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, Usta Öğretici Fikriye Kılıç'a yaptığı güzel çalışmalardan dolayı teşekkür belgesi ile ödüllendirdi.