Bu sergi gezilmeli
AdvertAdvert


Bu sergi gezilmeli

Erdemli'de Seramik ve El Sanatları Sergisi Açıldı, Kaymakam Kula, "Ev Hanımlarını Halk Eğitim Kurslarına Katılmaya Çağırıyorum"

Bu sergi gezilmeli
Bu içerik 1717 kez okundu.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan Emine Kurtulan Sanat Evi'nde açılan seramik ve el sanatları kursunda yapılan eserlerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.HEM kurslarının ilk sergisi olması nedeni ile sergi büyük ilgi gördü.

Erdemli Merkez Mahallesi Erdemoğlu Bulvarı üzerinde açılan  serginin kurdelesi Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ömer Okur ve kursiyerler tarafından kesildi.

Açılışta konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, "Bu tür kurslar özellikle ev hanımları için biçilmiş kaftandır. Ev hanımlarımızı Halk Eğitim Merkezlerimizin açtığı meslek edindirme kurslarına katılmaya çağırıyorum. Bugünkü açılan kursta yapılan eserlerin sokaklara taştığını görmek ne güzel. Sergileri genelde kapalı mekanlarda açıyorduk ancak bu kez öyle olmadı ve sergiyi sokakta açtık. Adeta sanat sokağa taştı. Kurslara katılanların bu tür güzellikleri ortaya çıkartmalarından dolayı kutluyorum. Kursiyerlerimiz şunu hiç unutmasınlar ki artık kollarına ikinci bir bilezik taktılar hepsini kutluyorum" dedi.

Halk Eğitim Müdürü Ömer Okur'da konuşmasında ilçe genelinde açılan sosyal, kültürel ve meslek edindirme kursları hakkında bilgiler verdi. Yıl içinde açılan kurs sayısının 490 olduğunu anımsatan Okur, bu kurslara 4 bin 109 erkek katılırken,  6 bin 975’i bayanlar olmak üzere toplam 11 bin 84kişi kursa katıldığını vurguladı.  Okur, genel  kurslara katılanların sayısının 3 bin 688, mesleki kurslara katılanların sayısının 6 bin 870 olduğunu okuma yazma kurslarına katılım sayısının ise 526 olduğunu kaydetti.

Usta Öğretici Emine Kurtulan ise 4 ay süreli açtıkları kursa 18 kursiyerin katıldığını belirterek kurslara bayanların büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Kurs süresince kursiyerlerin yaptığı 300 cini ve seramik eserleri yanı sıra 90 adet de çeşitli ebatlarda resim çalışması yaptıklarını kaydetti. Kurtulan, kursa özellikle emekli eğitimcilerin  yoğun ilgi duyduğunu kaydetti. Sergi 3 gün açık kalacak.

erdemli ajans erdemli halk eğitim merkezi müdürlüğü emine kurtulan sergi erdemli halk eğitim kurs erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
AK Parti’de Sosyal Projelerde Vizyon Örtüşmesi
AK Parti’de Sosyal Projelerde Vizyon Örtüşmesi
Daha Yeşil ve Güzel Bir Erdemli
Daha Yeşil ve Güzel Bir Erdemli
Başkan Tuna, 15 Yılda Belediyecilikte Usta Olduk
Başkan Tuna, 15 Yılda Belediyecilikte Usta Olduk
Başkan Tuna “Yerli Üretim ve Yerli Tüketime Önem Vermeliyiz”
Başkan Tuna “Yerli Üretim ve Yerli Tüketime Önem Vermeliyiz”