Bu öğrenciler alkışlanır
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Bu öğrenciler alkışlanır

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi öğrencileri mezun arkadaşlarına akülü tekerlekli sandalye sürprizi yaptı.

Bu öğrenciler alkışlanır
Bu içerik 1957 kez okundu.

Akdeniz Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Bakım Hizmetleri Alanı öğrencilerinin “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında; Akdeniz Anadolu Lisesinden (Erdemli Lisesi) mezun engelli gence akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

Akdeniz Anadolu Lisesi sosyal yardımlaşma ve dayanışma kulübü öğrencileri kulüp rehber öğretmenleri Metin Hafızoğlu’nun önderliğinde yaptıkları çalışma sonucu öğrencilerin ve öğretmenlerin katkıları ile temin ettikleri akülü sandalyeyi okulun eski mezun öğrencilerinden Tayhan Gönültaş adlı gence hediye ettiler.

Proje koordinatörlerinden müdür yardımcısı Nesrin Haymana; Proje kapsamında öncelikle ihtiyaç sahibini tespit ettiklerini ve bu yönde çalışmalara başladıklarını bildirdi.

Amacımız; toplumda yardımlaşma duygusunu geliştirmek ve engelli bireyler hakkında farkındalık oluşturmaktı diyen Haymana,  ‘’Öğretmen ve öğrencilerimizin katkılarıyla engelli bir bireye yardımcı olmuş olmamız bu amacımıza ulaştığımızı gösteriyor’’ dedi.

Akülü tekerlekli sandalyesine kavuşan Tayhan Gönültaş ise ‘’Bende birkaç yıl öncesine kadar sağlıklı bir bireydim. Denize girerken çivileme diye tabir edilen tarz da denize atladığım için felçli duruma geldim ve boynumdan aşağısını kullanamıyorum. Ailemin maddi imkânı yeterli olmadığı için ihtiyacım olan akülü tekerlekli sandalyeyi alamamıştık. Böyle bir ihtiyacımı karşıladıkları için Akdeniz Anadolu Lisesi (Erdemli lisesi) öğretmen ve öğrencilerine çok teşekkür ederim’’ diye konuştu.

Akdeniz Anadolu Lisesi Müdür yardımcısı Musa Arslan da yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

‘’Hepimiz bir engelli adayıyız. Toplumda engelli bireyleri ayrıştırmadan onları toplumla bütünleştirmeliyiz. Bu proje ile ihtiyaç sahibi bir gencimizin ihtiyacını karşılamakla birlikte, aynı zamanda öğrencilerimize birlik beraberlik ve yardımlaşma duygusunu da kazandırmış olduk. Bu projemizi yürüten öğretmenlerimiz Hatice Yer ve Ayten Şekerli olmak üzere destek ve katkı sunan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.’’

Akülü sandalye hediye edilen Tayhan Gönültaş’a ayrıca müdür yardımcısı Nesrin Haymana tarafından kitaplar hediye edildi.

erdemli ajans akdeniz anadolu lisesi erdemli vefalı davranış erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
EZO Başkanı Şahin “Meralarımıza Sahip Çıkalım’’
EZO Başkanı Şahin “Meralarımıza Sahip Çıkalım’’
Bu Ağaçların Kimliği Var
Bu Ağaçların Kimliği Var
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli