Erdemli'de Gökyüzü Rengarenk Oldu
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Erdemli'de Gökyüzü Rengarenk Oldu

Erdemli Belediyesi bu yıl 4.'sünü düzenlediği Uçurtma Şenliğinde 5 bin çocuğu sevindirdi. Çocuklar uçurtmalarıyla gökyüzünü rengarenk yaptı. Çocuklar adeta Gökkubbenin altında hayatın bütün renklerinin özgürce uçabileceği mesajını da vermiş oldular.

Erdemli'de Gökyüzü Rengarenk Oldu
Bu içerik 2286 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte 5 bin uçurtma dağıtıldı.

Erdemli Dr. Devlet Bahçeli Meydanında yapılan etkinliğe Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MHP İlçe Başkanı Bekir Özsu ve binlerce vatandaş ile çocuklar katıldı.

Birlikte Uçurtma dağıtan Kaymakam Kula ve Başkan Tollu dağıtımın ardından uçurtma uçararak çocuklara eşlik ettiler.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, belediye hizmetlerinin sadece yol, asfalt gibi fiziki hizmetlerden oluşmadığını, bu etkinlik sayesinde, binlerce çocuğun mutluluğuna vesile olmanın da belediyenin hizmetlerinden ve en önemli görevlerinden olduğunu dile getirdi. Erdemli Belediyesi'nin en önemli hizmetinin insanlara dokunmak olduğunu vurgulayan Başkan Tollu, "çok güzel bir organizasyon oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Çocuklarımızın yüzünü güldürmek bizim en önemli hedefimizdi. Bu anlamda etkinliğimize gelen bütün çocuklarımızın bir tanesinin dahi gözünden yaş akmadı. Onları sevindirdiğimiz için hem kişisel hem de kurumsal anlamda çok mutluyum" dedi.

BELEDİYEDEN BİR İLK DAHA: YÖRÜK KÜLTÜRÜ YAŞATILDI

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ayrıca bu yıl ilk defa yörük geleneklerinin yaşatıldığı stantlar kurduklarını beyan ederek, "bu standlarımızda eskiden yörük çocuklarımızın oynadığı oyunlar ve oyuncaklar yaşatılarak gösterildi. Eski yörük masalları, yörük geleneklerini sergiledik. Anne ve babalar çocuklarını bu stantlara getirdiler, çocuklar eğlendi. Aynı zamanda da anne ve babalar hatıralarını yaşadılar. Kültürümüzü yeni nesillere aktarmak için bu tür etkinliklerimizi devam ettireceğiz" dedi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen uçurma şenliğinin göze çarpan en önemli ayrıntısı ise belediyenin organizasyonu oldu. Önceki yılların aksine bu yıl yapılan organizasyonda hız bir izdiham yaşanmadı ve bütün çocuklar uçurtmalarıyla gökyüzünü boyadılar.

Etkinlikte ayrıca, Erdemli Belediyesi Çağdaş Halk Dansları Topluluğu da gösteri yaparken, Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları da giydikleri kostümlerle etkinliğe renk kattılar.

erdemli ajans erdemli belediyesi uçurtma şenliği mükerrem tollu erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Başkan Tollu, “Erdemli’nin Heryerini Hizmetle Kuşattık”
Başkan Tollu, “Erdemli’nin Heryerini Hizmetle Kuşattık”
Başkan Tollu Şehitin Vasiyetini Yerine Getirdi
Başkan Tollu Şehitin Vasiyetini Yerine Getirdi
Mersin Büyükşehir’den 3 Bin Öğrenciye Kırtasiye Yardımı
Mersin Büyükşehir’den 3 Bin Öğrenciye Kırtasiye Yardımı
Vali Su’dan ODTÜ Bilim 2 Gemisini İnceledi
Vali Su’dan ODTÜ Bilim 2 Gemisini İnceledi