17 MAYIS 2021 Pazartesi 23:20
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-04-2018 19:16   Güncelleme : 23-04-2018 19:21

Telefonu Bırak, Bana Bak

Saadet Partisi Erdemli İlçe Kadın Kolları 23 Nisanı Cumhuriyet Meydanındaki Parti Binası önünde düzenledikleri bir etkinlikle kutladı.

Telefonu Bırak, Bana Bak

Saadet Partisi Erdemli Kadın Kolları Başkanı Sümeyye Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı "kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Meydanında etkinlik düzenledi.

Gazetecilere bir basın açıklaması yapan Kadın Kolları Başkanı Sümeyye Öztürk şunları söyledi; "Kıymetli çocuklar, fedakar anne ve babalar, vefakar anneanne,babaanne ve dedeler, basınımızın güzide temsilcileri. Hepiniz hoşgeldiniz.

Bu gün,yarınımız, geleceğimiz, istikbalimiz, gözümüzün nuru çocuklarımız için biraradayız. Mutluyuz, umutluyuz.. İçimizde çocukluktan kalma bir sevinç var.. Bir müjde, bir bahar, bin umuttur onlar... Çocuklar bir milletin geleceğidir. Paha biçilmez değeridir..

Onlara yapılan her türlü yatırım, aslında milletin kendine yaptığı yatırımdır. Ancak, bu gün çocuklar, tüm dünyada, her türlü sömürü ve istismarın ana hedefi haline gelmiş durumdadır.

Yanlış politikaların en ağır bedelini onlar ödemektedir maalesef.. Yaşanılan hadiseler,savaşlar gösteriyor ki, Hak ve Adalete dayalı, yeni bir dünya hedefi, çocuk ve yetişkin, herkes için bir zaruret halini almıştır.

Buna göre; her çocuk,İnsan onuruna yakışır bir yaşam ve temel haklara sahiptir. Bugün ülkemiz nüfusunun %28 ini,23 milyon çocuğumuz oluşturmaktadır.

Çocuklarımızın en temel hakkı; sağlıklı ve mutlu ailedir. Ancak 200 bin çocuğumuz çeşitli sebeplerle, sıcak yuvaları yerine sokaklarda yaşamaktadır.

Fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal alanda gelişim çocukların hakkıdır. Asgari ücretin açlık sınırında olduğu ülkemizde, aileler, yeterli ve dengeli beslenememekte, çocuklar, temel gıda maddelerini alamamakta,gelişimlerini tamamlayamamaktadır.

Çocuklarımız, ailesinin içinde bulunduğu ekonomik zorluklar karşısında eğitimine ara vererek çalışma hayatına sürüklenmektedir. Bu gün 2 milyon çocuğumuz okulda olması gerekirken, minicik ellerinden emeği sömürülmektedir. Bu rakama sokak çocukları ve mevsimlik işçi olarak çalışan çocuklar dahil değildir. Yani her 10 çocuktan 1 i çalışmak zorundadır.

Çocuklarımız için en önemli ihtiyaç iyi bir eğitimdir. Gündelik kararlarla şekillenen,mili olmaktan çoktan uzaklaşmış,adeta yap-boz oyununa dönüşmüş olan eğitim sistemimiz; çocuklarımıza ve ailelerimize güven vermemektedir.

Yanı sıra, yetersiz okul ve öğretmen sayısı; kalabalık sınıflar meydana getirmiş, eğitim kalitesi düşmüştür. Taşımalı eğitim sistemi, 2018 Türkiye’si için kabul edilemez.

Sayılara hapsolmuş başarı uygulaması ve içeriğin olmadığı eğitim müfredatı,çocuklarımızı daha çabuk soru çözer hale getirmiştir. Fakat karakterini ve vicdanını oluşturacak temel değerlerden yoksun bırakılmıştır.

“Eğitimde Büyük Proje” diye ifade edilen FATİH PROJESİ maalesef hüsran ile sonuçlanmıştır. İnternet kullanımının kontrollü verilmesi ve bağımlılık hususunda Öğretmenler ve uzmanlar sürekli uyarılar yaparken, hangi akla hizmet ile çocuklarımız internet-tablet-oyun üçgenine zincirlenmiştir.?

Çocuklarımızın en büyük problemlerinden biri, sosyalleşememelidir. Çok az kelime ile konuşmaları,hayal güçlerini kullanamamalarıdır.

Bunun sebebi, süresiz televizyon ve internete mahkum bırakılmalarıdır. En kıymetli varlığımızla nitelikli zaman geçirmek yerine, işin kolaycılığına kaçarak, kendisini ve çocuğunu televizyona kilitleyen anne-baba olarak bizler suçluyuz.

Araştırma ve proje ödevlerini kopyala –yapıştır yoluyla alan öğretmenler suçludur. Yavrularımızın hayatlarına mal olan oyunlar üzerinde kontrol mekanizması kuramayan devlet suçludur.. Bilinmelidir ki,çocuklarımızın, televizyona değil, arkadaşa, bilgisayar oyunlarına değil,oyuncaklara, beraber oyun oynamaya ,birlikte vakit geçirmeye ihtiyaçları var.

Her Çocuk düşüncelerini ifade etme hakkına sahiptir. Ancak, ahlak ve değerleri bir tarafa bırakan eğitim sisteminde, okullarımızda “akran zorbalığı” ve “istismar” her geçen gün artmaktadır. Kuvveti üstün tutan zihniyet ile şekillenen toplumda ve okullarda cocuklarımızın bireysel ve fikri özgürlüğünden bahsedemeyiz.

Onları kötü alışkanlıklardan ,bağımlılık oluşturan madde ve ortamlardan korunmak devletin en önemli vazifesidir. Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde bireysel özgürlük olarak nitelendirilen her türlü nesli bozan alışkanlık,davranış, ve

yönlendirmeler ve yayınlar acilen durdurulmalıdır. İlgili kanunlar, bu milletin inancına , tarihine,medeniyetinin esaslarına uygun hale getirilmelidir.

Her çocuk,mutlu sağlıklı bir aileyi, Yeterli ve dengeli beslenmeyi, Sağlıklı bir gelişimi Kendini ifade edebilecek huzurlu arkadaş ve aile ortamını, Maddi ve manevi donanımını temin eden, iyi bir eğitimi hak etmektedir. Saadet Partisi olarak inanıyoruz ki, Huzur ve barış dolu Türkiye hedefi;

ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT diyerek, HAK ve ADALET bilincinin verildiği, İnsana, doğaya ,hayata ve eşyaya hürmetin önemsendiği, Özgür ve özgün düşüncenin kıymetli olduğu, Yüksek standartlarda , teknik donanımlı eğitimi alan çocuklarımızla gerçekleşecektir. Onlar en güzelini hak ediyorlar."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA