Uluslararası Erdemli Sempozyumu başladı
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Uluslararası Erdemli Sempozyumu başladı

Mersin Üniversitesi ile Erdemli Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Uluslararası Erdemli Sempozyumu başladı.

Uluslararası Erdemli Sempozyumu başladı
Bu içerik 1069 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Sempozyum 3 gün sürecek. Sempozyumda 320’isi sözlü olmak üzere toplam 350 bildiri yer alacak. Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde 19-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan sempozyumun açılışına K.K.T.C. Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Akdeniz İlçesi Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Yurt içi ve yurt dışında bulunan değişik üniversitelerden öğretim görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Sempozyumun açılışında konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula Erdemli ilçesinin ekonomik ve kültürel yönden değerlendirilecek ve çok büyük potansiyeli olduğunu söyledi. Kaymakam Kula, sempozyumda ‘’Erdemli’de sanayi’’ konulu bir de sunum yaptı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise yaptığı konuşmasında; Erdemlinin 64 yıl önce ilçe olduğunu kültürü, sosyal yapısı ve doğası ile Türkiye’nin en nadide ilçelerinin başında geldiğini belirtti.

Alt yapısı ve üst yapısı ile belediye olarak elimizden hizmeti yaparak ilçemizi güzelleştirip, ilçemiz için neler yapabiliriz, ilçemize neler katabiliriz düşüncesi ile çalıştıklarını vurgulayan Tollu, ‘’Bu kapsamda Mersin Üniversitesi ile bu yıl ilkini düzenlediğimiz Uluslararası Erdemli sempozyumumuzun ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ederim’’ dedi.

Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Murat Yakar ise Erdemlinin turizmi, tarımı ve doğal canlılığı ile ülkenin güzel ilçelerinden bir tanesi olduğunu söyledi. İlçemiz Erdemlimizi ülke dışına tanıtmak, güzelliklerini duyurmak ve gelişimi için bu sempozyumu düzenlediklerini ifade eden Yakar, ‘’İnşallah siz değerli katılımcılarla birlikte 3 gün sonra sempozyumun sonuçlarına göre bu güzel ilçemiz daha da güzelleşip, gerekli çalışmalar yapılacaktır. Sempozyumda 320’si sözlü sunum olmak üzere toplam 350 adet bildiri sunulacaktır. Sempozyum 10 farklı salonda 40 oturum yapılacaktır. Ayrıca sempozyuma  Portekiz, İspanya, İtalya ve diğer Avrupa ülkelerinden gelen katılımcılar mevcuttur’’ dedi.  

Sempozyumun ilk oturumunda konuşmaların ardından ilçe Kaymakamı Avni Kula ‘’Erdemli’de sanayi’’ Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Cengiz Alyılmaz ‘’Orta Asya’dan Erdemli’ye Türk İzleri’’, Prof. Dr. Semra Alyılmaz ‘’Türk Dünyası  Kültür Başkenti Erdemli Projesi’’ ve Eski TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Sümer Şahin ise ‘’Bilim, Teknoloji ve Nükleer  Enerji’’ konusunda sunum yaptı.  

erdemli ajans erdemli sempozyumu erdemli belediyesi erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
İskele Çöktü 2 İşçi Asılı Kaldı
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Mutlu Kadınlar, Mutlu Erdemli
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Sanayi Esnafından Başkan Tollu’ya Plaket
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı
Erdemli’de 110 Litre Kaçak Rakı Yakalandı