24 ŞUBAT 2021 Çarşamba 23:35
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-04-2018 17:06   Güncelleme : 17-04-2018 17:06

Bir Dünya Kenti Erdemli

Uluslararası Erdemli Sempozyumu 19 Nisan Perşembe Saat 10'da Erdemli Kültür Merkezinde başlıyor.

Bir Dünya Kenti Erdemli

Mersin Üniversitesi ve Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Erdemli Sempozyumu ile ilgili Lupin Cafe gerçekleştirilen toplantı ile Erdemli halkı davet edildi.

Yapılan Basın toplantısına Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Murat Yakar ile sempozyumda görevli akademisyenler katıldılar.

Başkan Mükerrem Tollu ve Prof. Dr. Murat Yakar yaptıkları açıklama ile Erdemli halkını sempozyuma davet ederek şunları söylediler;

"Mersin Üniversitesi ve Erdemli Belediyesinin işbirliği ile ilk kez ve uluslararası kapsamda düzenlenen, Erdemli’nin gelişimi adına bilimsel ve yenilikçi yaklaşımların, vizyonel bakış açılarının ortaya konacağı ve kamu yararının gözetildiği proje temellerinin atılacağına inandığımız, “Uluslararası Erdemli Sempozyumuna” ilgi duyan tüm halkımız davetlidir.

Sempozyumumuz 19-21 Nisan 2018 tarihlerinde Erdemli Kültür Merkezi’nde açılış konuşmaları ile başlayacak ve Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu’nda eş zamanlı bilimsel oturumlar ile devam edecektir. 350 akademisyenin sözlü sunum yapacağı sempozyumda Planlama, Kentleşme ve İnşaat; Afetler ve Risk Yönetimi; Tarım ve Hayvancılık; Eğitim; Kentsel Dönüşüm; Sanayi ve Enerji; Sağlık ve Çevre;Turizm; ve daha birçok konu ele alınacaktır.

Erdemli, Mersin İli’nin 6. büyük ilçesi olup, büyük ve derin tarihi, zengin kültürel birikimi, eşsiz doğal güzellikleri, yaylaları, ören yerleri ve önemli tarımsal olanakları ile ön plana çıkmaktadır. Gelişimini ve büyümesini sürdüren ilçenin, bugünü ve geleceği üzerinde düşünce üretilmesi ve değerlendirilmesi gereken birçok konunun olduğu düşünülmektedir. Bu amaçla, alanında uzman akademisyenlerin Erdemli ile ilgili görüşlerinin tartışılacağı ve kamuoyu yararını gözeten proje önerilerinin sunulacağına inandığımız sempozyumumuz aynı zamanda gelecekte kurulabilecek bilim ve sanayi işbirliklerinin temellerinin atılacağı bir platform olacaktır.

Sempozyumumuzun kentimize ve ilçemize faydalı olacağına inanıyor, söz konusu konulara ilgi duyan tüm kurum, kuruluş ve kişileri davet ediyor ve desteklerini bekliyoruz" dediler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Yeni web sitemizi beğendiniz mi?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA