İyilik Kermesi Başladı, Bir Hafta Devam Edecek
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıklarıİyilik Kermesi Başladı, Bir Hafta Devam Edecek

Müftü Türkmenoğlu "Cennet cömertlerin yurdudur" Hadis-i Şerifinin herhalde en güzel karşılığının olduğu yer Erdemli Halkıdır.

İyilik Kermesi Başladı, Bir Hafta Devam Edecek
Bu içerik 1770 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Müftülüğü tarafından geleneksel olarak yapılan, geliri Kur'an Kurslarında okuyan öğrencilere gidecek olan Kermes düzenlenen törenle başladı.

Türbe Mahallesindeki belediye otoparkında düzenlenen Kermes Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. İlahi sanatçısı Cahit Nazlı'nın konserinin ardından bir konuşma yapan Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu Erdemli halkının iyilikte her zaman yarıştığının altını çizerek şunları söyledi;

"Kur'an Kurslarımız ilçemizin Manevi Hayatına Büyük Katkı Sağlıyor. Erdemli Müftülüğünün yürütmüş olduğu eğitim ve öğretim Kur'an kurslarımız sayesinde daha da farklı nüfus ve yaş gruplarına hitap ediyor.

İlçemizde 84 adet yıl boyu eğitime devam eden Kur'an kursumuz  bulunmaktadır. Bu  Kur'an kurslarımızda Kur'an öğretiminin yanı sıra temel dini bilgiler, Kuran-ı Kerim meali ve tefsiri dersleri verilmektedir. Kuran Kurslarımız bayanların toplum hayatına katılmasına ve onların sosyalleşmelerine de etki etmektedir. Ayrıca bu Kur'an Kurslarımız sayesinde boşanma oranlarının azaldığını gözlemliyoruz.

Erdemli Müftülüğümüzün küçük yavrularımıza hitabeden 4-6 yaş Kur'an kurslarında da büyük bir başarı yakaladığını görüyoruz. İlçemizde 9 sınıf merkezde, 2 sınıf Kumkuyu'da, 2 sınıf Çeşmeli'de toplam 13 sınıfımız 170 öğrencimiz bulunmaktadır. 4-6 Kur'an Kurslarımız halkımızın ve ailelerimizin büyük bir teveccühüne mazhar olmuştur.

Erdemli'de 3 hafızlık merkezimiz bulunmaktadır. İkisi kız, biri de erkek olmak üzere Hafızlarımızı yetiştiriyoruz Erdemli'nin Manevi hissiyatına yön veren temel etkenlerden birisi de Yaylalarda açılan Kur'an kurslarımızdır. 19 Yayla Kur'an kursumuzda 1700'e yakın yavrumuz Kur'an eğitimi almaktadır

"Cennet cömertlerin yurdudur" Hadis-i Şerifinin herhalde en güzel karşılığının olduğu yer Erdemli Halkıdır. Her türlü Hayru hasenatta cömertliğini ortaya koyan Erdemli halkına şükranlarımızı ifade ediyorum.

Programımıza teşrif eden başta Sayın kaymakamımız olmak üzere tüm  protokolümüze ve programın hazırlanmasında emeği geçen Din gönüllerimize şükranlarımızı arz ederiz. Allah kabul etsin." dedi.

Konuşmanın ardından açık arttırma ile satışa çıkan tabloları Yakup Çetinkaya ile Fatih Aktaş en yüksek fiyatı vererek satın aldılar.

Vatandaşların büyük bir ilgi gösterdiği Kermese Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Cumhuriyet Başsavcısı İzzet Karadoğan, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Jandarma Komutanı Savaş Cingöz, Mersin Üniversitesi Mühendislik Bölümünden Prof. Dr. Murat Yakar, Ak Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP İlçe Başkanı Bekir Özsu, ETSO Başkanı Orhan Sarı, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, İş Kur Müdürü Mustafa Doğan, İlçe Tarım Müdürü Mesut Yıldız, Mersin Büyükşehir Belediyesi Daimi Encümeni Serdar Arslan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Özcan Musa Uçgun, Sivil Toplum Başkan ve Temsilcileri, Resmi Daire Müdürleri, Öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu