GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-04-2018 14:00   Güncelleme : 14-04-2018 14:05

Şehitlerin Ailesi Bize Emanet

Erdemli Emanetine Her Zaman Sahip Çıkar

Şehitlerin Ailesi Bize Emanet

Zeytin Dalı Harekatı nedeni ile Afri’nde şehit düşen 56 Mehmetçik anısına Erdemli’de değişik türde 120 fidan dikildi.

Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü ile Erdemli Kargıpınarı Anadolu Lisesinin ilçeye bağlı Karahıdırlı Ömer tepesi mevkisinde hazırlanan fidan dikim törenine Afrin’de şehit düşen Anamurlu Astsubay Çavuş Hasan Kuş’un eşi Alime Kuş da katılarak askerler ve öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Törende konuşan Erdemli Kaymakam Vekili Şevket Cinbir, "Ülkemizin güvenliği için Suriye’de teröristlere karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen Mehmetçiklerimiz anısına böyle güzel etkinlik düzenlenmesi beni ziyadesi ile onurlandırdı. Fidan dikme etkinliğimize Anamurlu şehidimiz Hasan Kuş’un eşi de katılarak şehitlerimizin hatıralarının canlı tutulmasına katkı sundu. Kendilerine teşekkür ediyorum’’ dedi.

Ülkenin bekası ve güvenliği için şehit düşenlere kesinlikle öldü demeyin diyen Cinbir, ‘’Çünkü onlar ahirette peygamberlikten sonra en yüce makama olaşacaklardır. Peygamber efendimize komşu olacak anne baba ve ailesine  şefaat edecekler. Mevlam bizleri de şehitlerimizin şefaat ettiği kullarından eylesin’’ diyerek şehitlerin aile ve çocukları da bizlere emanettir’’ diye konuştu.

Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik’te konuşmasında Erdemli Kargıpınarı Anadolu Lisesi ile birlikte gerçekleştirilen Afrin Şehitleri Anısına düzenlenen hatıra ormanına 120 adet mazı, sığla, hatmi ve kara selvi gibi ağaç türlerinin fidanlarının dikildiğini söyledi.

Afrin’de şehit düşen Anamurlu Astsubay Hasan Kuş’un eşi Alime Kuş da bir konuşma yaparak, başta eşi olmak üzere Afrin şehitleri anısına fidan dikilmesinden dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Kuş, Kargıpınarı Anadolu Lisesi yönetici ve öğrencilerine  şehitler için böyle güzel bir etkinliği düşündükleri için teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu’nun okuduğu Kur’anı Kerim ve duanın ardından fidanlar dikildi. Şehit eşi Alime Kuş’a tahta üzerine yapılan Türkiye haritalı Türk bayrağı armağan edildi. Törene protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.