Bu Eğitim Başka Eğitim!
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu Eğitim Başka Eğitim!

Mezarlık'ta Yaşam Eğitimi

Bu Eğitim Başka Eğitim!
Bu içerik 1320 kez okundu.

Arpaçbahşiş Atatürk İlkokulu öğrencileri ‘ÖLDÜKTEN SONRA YAŞAMAK İSTİYORUM ’ proje kapsamında 6 Ekim 2017 tarihinde etik değerlere saygılı, duyarlı; kendine ,ailesine , cevresine , dünyaya yararlı bir birey olma sözü vererek, Yeniköy mezarlığına diktikleri iyilik ağaclarının bakımını yaparak eğitim gönüllüler, Muhammet Yülek, Memiş Yangın, Feridun Karayılan rehberliğinde iyilik ağaclarını toprakla buluşturdular.

 

Erdemli Kaymakamlığı , Orman İşletmesi Müdürlüğü, Erdemli Belediyesi  ve TEMA desteği ile Yeniköy Mezarlığına 70 gül , 100 cam , ardıc, defne iyilik fideleri dikilerek minik yüreklere iyilik, doğruluk, güzellik tohumları ekildi.

Okul temsilcileri , öğretmenleri ve arkadaşları adına iyilik fidelerini dikerek bir ömür boyu doğru , dürüst, calışkan, örnek bireyler olmaya söz verdiler. 

Proje danışman öğretmen Hanife Civelek, Vildan Karaman, Gülseren Başersen, Zeynep Sallayıcı rehberliğinde mahalle sakinleri ve misafirlerimizle köy imamı Mehmet Gecit’in duasıyla  el ele , gönül gönüle iyilikle dolu bir yaşam icin yemin edildi.

Öğrenciler , Orman İşletme ekibi ile iyilik fidelerini toprakla buluştururken annelerin sevgi ile pişirdikleri ayranlı corba etkinlik sonu icildi, güzel bir projeye imza atmanın mutluluğu yaşandı.

İyilik ağaçları dikim etkinliğine Erdemli Kaymakamı Avni Kula, projede yer alan herkese teşekkür ederek yarının umudu çocuklarımız için örnek bir proje olduğunu söyleyerek güzel projelerin devamlılığını diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, minik yürekleri alkışlayarak toplumda kişilik gelişimi üzerine çokça durmamız ve olumlu davranışların geliştirilmemiz  gerektiğini söyleyerek katılımcıları kutladı.

Orman İşletme müdürü İsmail Celik ve TEMA başkanı Murat Başer ve Nazım Altınok,  böyle güzel bir projeye destek vermekten onur duyduklarını belirterek  Recep Yörük dedeyle ve Kezban nineyle öğrencilerin kuş yuvalarını mezarlıktaki ağaçlara yerleştirdiler.

Projeye büyük destek veren Yeniköy İmamı Mehmet Geçit çocuklarla etik değerler  etkinliği yaparak herkesin yüreğinde doğruluk, dürüstlük  ve iyilik izleri bıraktı. Okul müdürü Ali Rıza Erden katılımcılara teşekkür ederek öğrencilere yaparak-yaşayarak değerler eğitimi kazandırmanın önemini belirtti.

Proje danışman öğretmen Hanife Civelek katılımcılara teşekkür ederek çocuklara bırakılacak en önemli mirasın eğitim olduğunu , projeye destek olanlara teşekkür ederek yarının umudu öğrencilerle çevremizin , ülkemizin , dünyamızın daha güzel olacağı inancını belirtti.

erdemli ajans arpaçbahşiş atatürk ilkokulu öldükten sonra yaşamak istiyorum hanife civelek erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu