Elinize Sağlık!
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıElinize Sağlık!

Bunları Paranızla Alamazsınız

Elinize Sağlık!
Bu içerik 1339 kez okundu.

Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı öğrencilerinin yaptığı birbirinden güzel oyuncaklara değer biçilemiyor

Erdemli kaymakamlığı ve Erdemli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan ve yürütücülüğünü Erdemli Ertuğrul gazi MTAL/ Çocuk Gelişimi öğretmenleri Zeynep Dere ve İlknur Kocaoğlu’nun yaptığı  “Oyuncağımı Üretiyorum Yeteneğimi Keşfediyorum”  Projesi  Cumhuriyet ilkokulu anasınıfı öğretmeni Gülsün Erol koordinatörlüğünde tüm anasınıfı öğrencileri ve ailelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Proje uygulamasına İlçe kaymakamı Avni Kula,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Şube Müdürleri Mahmut Karaağaç ve Niyazi Gürgan, Ertuğrul Gazi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Tat, Okul Müdürü Mehmet Dölek ve okuldaki öğretmenler katıldılar.

Projenin yapıldığı salonun her köşesi atık malzemelerden yapılan oyuncaklarla donatılmıştı. Minik öğrencilerin aileleriyle birlikte atık malzemelerden hazırladıkları giysilerle yaptıkları defile büyük ilgi gördü.

Minik öğrencilerin aileleri ile birlikte yaptıkları müzik aletleriyle verdikleri mini konserle büyük beğeni topladılar. Erdemli kaymakamı Avni Kula; "Proje sayesinde çocukların elektronik araç-gereçlerden uzak durmasının amaçlanıyor. Kimyasal maddelerden uzak tamamen doğal malzemelerle çalışılıyor. Çocuk ve ailenin birlikte vakit geçirmelerinin hedefleniyordu,  görüyorum ki proje uygulamaları sayesinde bu hedeflere ulaşılıyor . Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Miniklerin aileleriyle birlikte yaptıkları birbirinden özel ve değerli oyuncak proje kapsamında ilçe içerisindeki kardeş okuldaki miniklere hediye edilecek.

erdemli ajans erdemli milli eğitim oyuncağımı üretiyorum mehmet metin cumhuriyet ilkokulu erdemli erdemli haber oyuncak
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu