Kızkalesi'nde Turizm ve Güvenlik Toplantısı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKızkalesi'nde Turizm ve Güvenlik Toplantısı

Kızkalesi’nin sorunları masaya yatırıldı

Kızkalesi'nde Turizm ve Güvenlik Toplantısı
Bu içerik 1473 kez okundu.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula beraberinde daire amirleri ile birlikte turizm sezonu öncesi Kızkalesi’nin sorunlarının masaya yatırıldığı ‘’Turizm ve Güvenlik’’ konulu toplantı düzenledi.

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği tarafından Barbarossa otelde yapılan toplantıda konuşan kaymakam kula, ‘’Kızkalesi turizmde Mersin’in dışa açılan kapısıdır. Burası için şikayette bulunma değil el birliği yapma zamanıdır’’ dedi.

Esnaf ve işletmecilerin sorunlarını dinleyen kaymakam Kula, yeni sezonun tüm esnaf ve işletmecilere hayırlı olması dileğinde bulundu.

Turizm sezonun başlamasıyla birlikte 2-6 Mayıs tarihleri arasında Mersin Valiliği himayesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliği ile uluslar arası "Plaj Voleybolu’’ turnuvasının yapılacağını ve buraya 30’a yakın ülkeden sporcuların geleceğini bunun da burasının tanıtımına büyük katkı sunacağını söyledi.

Kızkalesi’nde yaşanan sorunları yakından bildiğini söyleyen kaymakam Kula, Kızkalesi’ne tatile gelen vatandaşın huzurunu bozacak her türlü gelişmelerin önüne geçecek tedbirler aldıklarını kaydetti. Kula, Kızkalesi için şikayet etme zamanı değil el birliği yapma zamanıdır. Dünya harikası Kızkalesi’ni hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtılması gerektiğini vurguladı.

Deniz içindeki kalenin ışıklandırılması, gürültü kirliliği, güvenlik, beldenin altyapısı, sezon içinde sık sık elektriklerin kesilmesi, belde içinden geçen yol çalışması, Kızkalesi plajı, Kızkalesi sahil yolunun ışıklandırılması, plajdaki duş ve tuvaletlerdeki yetersizliğin giderilmesi, sahilde su satan çocuklar. Yüksek sesle müzik yayınının durdurulması, sahile araç ve motosikletlerin girmesinin engellenmesi,  Kızkalesi’ne gelen tatilcileri rahatsız eden değnekçilerin ortadan kaldırılması gibi sorunları gidermek için çaba harcayacağını ifade eden kaymakam Kula,  sorunların üzerine korkarak değil cesaretle ve bilinçli bir şekilde gidilerek çözüm aranacağını kaydetti.

Toplantıya, Kaymakam Avni Kula, Erdemli Belediye Başkan Vekili Şevki Şevk, Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinasyon Şube Müdürü Yusuf Güzel, Kızkalesi Mahalle Muhtarı Murat Kale, esnaflar ve vatandaşlar katıldı. Kula toplantı sonrası beraberindeki heyetle birlikte sahilde incelemelerde bulundu. 

erdemli ajans kızkalesi turizm erdemli kaymakamlığı erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu