Polis Teşkilatı 173 Yaşında
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıPolis Teşkilatı 173 Yaşında

Polis teşkilatının kuruluşunun 173. Yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Polis Teşkilatı 173 Yaşında
Bu içerik 2042 kez okundu.

Erdemli Sahil Bandın Dr. Devlet Bahçeli meydanında düzenlenen tören, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü’nün Atatürk büstüne çelenk koyması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, ‘’Demokratik hukuk devletinin ,Atatürk ilke ve İnkılaplarının Laik Cumhuriyetin teminatı olan polis teşkilatının kuruluşunun 173. Yıl dönümünü hep birlikte kutlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Şuanda 172 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan teşkilatımız 173. Yılına girerken sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, yurt dışında da hak ettiği yerini almış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Amacımız, halkımızın sevgi ve güvenini kazanmaktır. Türk polisi suçla mücadele bilimi kullanarak, dünyada olan gelişmelere paralel, milletimizin değişen beklentilere cevap verebilmek için sürekli olarak kendini yenilemektedir.

Olayların önlenmesi, suçluların yakalanabilmesi için halkımızın desteği ile polis-halk diyaloğunun geliştirilmesi, verilen güvenlik hizmetlerimizde taraflı ve iltimaslı davranılmadığı, eşitliğin ve açıklığın şiar edildiği gösterilmektedir’’ dedi.

Polis teşkilatımızın kuruluşunun 173. Yıl dönümü Tüm ülkede olduğu gibi Erdemli ilçemizde de değişik etkinliklerle kutlandığını dile getiren Şahingözlü, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’Bu kutlamayı birlikte idrak etmek çok büyük bir mutluluktur. Devletimizin selameti uğruna hayatlarını feda etmiş silah arkadaşlarımızın aziz hatıralarını rahmetle anıyor, emekli ve gazilerim ile halen görev başında bulunan mensuplarımıza ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. 8 ay önce başladığım İlçe Emniyet Müdürlüğü görevimde bizlere desteğini esirgemeyen başta sayın Kaymakamımıza ve tüm kurum amirlerimize teşekkür ederim.’’

Konuşmanın ardından öğrenciler polis haftası ile ilgili yazdıkları şiirleri okudu.  Okullarda düzenlenen şiir yarışmalarında birinci olanlara değişik hediyeler verildi.

Törenin ardından, Erdemli Kültür Merkezinde Polis memuru Harun Kurt tarafından hazırlanan resim sergisi açılışı yapılarak sergi gezildi.

Erdemli Polis Lokalinde üzerinde Polis Teşkilatı Logosu ve Türk Bayrağı olan Pasta, Erdemli Kaymakamı, Cumhuriyet Başsavcısı, Emniyet Müdürü tarafından kesilerek ikram edilirken, Emniyet Müdürü Şahingözlü personelin ve halkın tebrik ve kutlamalarını kabul etti.

erdemli ajans erdemli emniyet müdürlüğü türk polis teşkilatı 173 yaşında erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu