Erdemli'li Çocuklar Satrancı Sevdi
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli'li Çocuklar Satrancı Sevdi

1. Bahar Satranç Turnuvası Ödülleri Sahiplerini Buldu.

Erdemli'li Çocuklar Satrancı Sevdi
Bu içerik 2013 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Erdemli İlçe Temsilciliğinin düzenlediği 1. Bahar Satranç Turnuvası’nın ilki çeşitli kategoride 420 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Turnuvanın tamamlanmasıyla Erdemli Belediyesi Kongre Merkezi’nde dereceye giren başarılı sporculara kupa ve madalyaları Belediye Başkanı Mükerrem Tollu tarafından verildi.

Erdemli Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Erdemli İlçe Temsilciliği’nin düzenlediği 1. Bahar Satranç Turnuvası sona erdi. 420 öğrencinin katıldığı turnuvada dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları Erdemli’ye yeni kazandırılan Belediye Kongre Merkezinde verildi.

İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından gerçekleştirilen ödül töreni sonrası yapılan açıklamalarda Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Ömer Faruk Ercan konuşmasında turnuvaya katılan çocukların ilgisi ve coşkusuna işaret ederek, ’’çocuklarımızla birlikte başarılarımızı sürdürerek Erdemli’mizin de adını en iyi şekilde duyurmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını veren Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmasında;turnuvaya katılan ve dereceye giren öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Başkan Tollu, ‘Gençlerimizin iyi ve güzel yetişmesi için Erdemli Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz’ vurgusu yaparak, ‘’biz bütün faaliyetlerimizin odağında gençlerimizi tutuyoruz’’ diye konuştu. Başkan Tollu şöyle devam etti; ‘’İnşallah bu ülke gençlerimiz sayesinde muasır medeniyetler seviyesini aşacaktır. 

Çünkü gençlerimizin iyi yetişmesi için öğretmenlerimiz ve velilerimiz nasıl emek sarf ediyorsa Erdemli Belediyeside elinden gelen gayreti asla ve kata esirgemiyor. Çünkü biz bütün faaliyetlerimizin odağında gençlerimizi tutuyoruz. Bu tür müsabakalardan sportif aktivitelerden gençlerimizin yarınlara iyi hazırlanması adına liselere ve üniversitelere hazırlanmak adına da hazırlık kurslarımız var. Liselere hazırlanan gençlerimiz içerisinde bu yıl yaptığımız sınavlar neticesinde 170 tane öğrencimiz Fen Liselerini kazanabilecek. Yine üniversite sınavlarında da Türkiye derecesi yapacak gençlerimizi hep birlikte göreceğiz. Kurslarımızda 30’dan fazla öğretmenimizi istihdam ettik. Bizim öğretmen istihdamında göz önünde bulundurduğumuz en önemli kriterlerden bir tanesi de öğretmenlerimizin tamamını üniversite tarafından yapılan sınavlar neticesinde istihdam etmemiz. İnşallah elbirliği ve gönül birliğiyle Erdemli’mizi geleceğe hazırlıyoruz.’’

Dereceye giren öğrencileri tebrik eden ve başarılarının devamını dileyen Başkan Tollu, öğrencilerinin geleceğe daha iyi hazırlanmaları adına eğitim ve sportif faaliyetlerine devam edeceklerinin altını çizerek,  Erdemli kent merkezi Avgadı yaylasında bu yaz farklı branşlarda kursların devam edeceğini vurguladı. Başkan Tollu gençlere yönelik sportif faaliyetlerin artarak devam edeceğini anlatarak, ‘’Gençlerimizin geleceğe daha iyi hazırlanmaları adına üniversiteye hazırlık kurslarımız ve sportif faaliyetlerimiz;bu yaz kent merkezi ve Avgadı’da tenis, futbol, voleybol, basketbolbranşları ile sürecek. Her şey gençlerimizin iyi yetişmesi için’’ dedi.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu