Minikler Kodluyor
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıMinikler Kodluyor

Minikler kodladı büyükler izledi

Minikler Kodluyor
Bu içerik 1338 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı ‘’KodErdemli’’ projesi görenleri hayrete düşürüyor. Milli Eğitim Müdürlüğü ‘’KodErdemli’’ projesine ilk ve ortaokul öğrencilerinden sonra şimdide 75. Yıl Anaokulunun miniklerini dahil etti. Miniklerin kodlama sistemini nasıl yaptıkları uygulama ile gösterildi. Daha okuma yazması bile olmayan miniklerin el çabukluğu ile uyguladıkları kodlama kendilerini izleyen büyüklerini şaşkına çevirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, şube müdürü Mahmut Karaağaç okul müdürü Sedat Toker ve eğitmenler miniklerin kodlama sistemlerini miniklerden ilgiyle izlediler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, yakın gelecekte yetişkinlerinin sahip olması gereken en önemli zihinsel araçların kodlama ve algoritmik (sistematik) düşünme yeteneği olacağını söyledi.

Yani, kodlama becerisi çocuklarımıza etraflarını saran bilgisayarlı makinelerle, iletişime geçmelerini, onları kontrol edebilmelerini ve onlardan gelen sinyalleri anlayabilmelerini sağlayacak yeni bir “dil” becerisi diyen Metin şöyle konuştu:

‘’Biz de Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak  öğrencilerimize bu dili anlamayı sağlayacak geleceğin okur yazarlığını öğretiyoruz! KodErdemli projemiz ile öğrencilerimizi bilgisayar kullanım becerileriyle donatmayı, tüketen değil üreten bireyler olabilmeleri için teknolojiyi yakından takip eden çocuklarımıza kodlamayı öğreterek, sadece bilişim uygulamaları kullanan değil, yeni uygulamalar da üretebilen bir nesil yetişmesine katkı sağlamayı amaçlamaktayız.’’

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak   bu sene pilot uygulama olarak 11 okulumuzda bin 150 öğrencimiz ile başlayan KodErdemli projemiz; gönüllü okulların katılımıyla şu an 23 okul ve bin 253 öğrenci ile devam ettiğini belirten Metin açıklamasını şöyle sürdürdü:

‘’Seneye ilçemizdeki tüm 5. ve 6. sınıf öğrencilerimizin dahil olacağı KodErdemli projesi ile kodlama alanında becerisi olan ve kodlama diline yatkın olan öğrencilerimizi tespit ederek, kurulumuna başladığımız Robotik Atölyesine yönlendirecek, robotik sistemleri ve programlamayı öğrene bilmeleri için özel olarak bir üst düzeyde robotik ve kodlama eğitimleri verilecektir.

Bugün burada okulöncesi öğrencilerimizin daha okuma yazma bilmeden nasıl kodlamanın temellerini öğrenmeye çalıştıklarını gördük. Bu yaşta çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz.

Geleceğin okur yazarlığını öğrettiğimiz KodErdemli projesinde rol alan tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki üreten mutlu bir gelecek, bugün fedakarcasergilenen bu çabaların sonucunda oluşacaktır.”

erdemli ajans erdemli milli eğitim müdürlüğü minikler kodluyor
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu