Fen Lisesine Futbol ve Basketbol Sahası
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıFen Lisesine Futbol ve Basketbol Sahası

Erdemli İmkb Fen Lisesi'ne Erdemli Belediyesi tarafından Futbol ve Basketbol sahası yapıldı

Fen Lisesine Futbol ve Basketbol Sahası
Bu içerik 1106 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Belediyesi, eğitim-öğretime destek vermek amacıyla okullarda yaptığı çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, Fen Lisesi’ne futbol ve basketbol sahası kazandırdı.

Türkiye’ye örnek olan bir çalışma temposunda okulların istek ve taleplerini yerine getiren ihtiyaç görülen okullara hizmet götüren Erdemli Belediyesi, eğitim kurumlarına spor sahaları kazandırarak, öğrencilerin rahat spor yapabilmesi için imkân sunuyor. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, okullara yönelik yaptıkları hizmetlerle ilgili yaptığı açıklamasında, boya badana hizmetlerinin yanı sıra tüm okul yollarını asfaltladıklarını ve bahçelerini parke ile donattıklarını ifade ederek, Fen Lisesi’ne futbol ve basketbol sahası armağan ettiklerini söyledi. Eğitim kurumlarına spor sahaları kazandırmaya devam edeceklerini müjdeleyen Başkan Tollu, ‘İlçemizdeki eğitim kurumlarına oyun grupları, spor alanları armağan ettik. Belediye bünyesinde ilk defa eğitim merkezini Erdemli’li öğrencilerimizle buluşturduk. Lise ve üniversiteye hazırlık kursu niteliğinde toplam 900 öğrenci kapasiteli eğitim kurslarını açtık. Sınava hazırlanan öğrencilere de her sene ücretsiz sınav kitapları, küçük çocuklara okuma ve boyama kitapları dağıttık’’ dedi.

ERDEMLİ SPOR ŞEHRİNE DÖNÜŞTÜ                     

Başkan Tollu, spora yaptıkları yatırım ve hizmetlerle ilgili de konuştu. Gençlerin ve çocukların sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesi adına Erdemli Belediyesi olarak spora önem verdiklerini anlatan ve bu kapsamda açtıkları kurslarda da bin iki yüz öğrenciye eğitim verdiklerinin altını çizen Başkan Tollu, sağlıklı bireylerin yetişmesi adına spora ve sporcuya her zaman destek olmaya devam edeceklerini bu anlamda hizmet noktasında mali yapılarının da güçlü olduğu vurgusu yaptı. Okullarda eğitim gören çocuklarımıza ve gençlerimize spor yapabilme imkanı verdiklerini ve her mahalleye de spor sahaları kazandırmaya devam edeceklerinin altını çizen Başkan Tollu, bu çalışmaların ilçede başarılı sporcuların artması içinde son derece önemli olduğunu kaydetti. Sportif anlamda okullara yaptıkları hizmetler neticesinde de Erdemli’nin bir spor şehrine dönüştüğünü ve bunun sonucunda da okullarda başarılı sporcuların sayısının arttığına dikkati çeken Tollu, Erdemli Belediyesi olarak tenis, voleybol, futbol, güreş, basketbol, savunma, boks gibi spor branşlarına destek olmaya ve bu branşlarda kurs açmaya devam edeceklerini dile getirdi. ‘Çocuklar bizim geleceğimizdir’ diyen, ‘sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ sözü gereği gençleri spora yönlendirmeye devam edeceklerini söyledi.

HİZMETLERİMİZ AYNI ÇİZGİDE DEVAM EDECEK

Öğrencilerin kaliteli ve huzurlu bir eğitim görebilmeleri adına her türlü hizmeti yapmaya devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Tollu, şöyle devam etti: ‘’ekiplerimiz tüm okulların hizmet isteklerini istisnasız yerine getiriyorlar. Biz görevde olduğumuz süre içinde bu hizmetlerimiz aynı çizgi üzerinde sürecek. Eğitim ortamının rahat olması ve gençlerimizin spor yapabilmelerine olanak sağlayan çalışmalar ve projeler üretmeye de devam edeceğiz.’’

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu