EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-04-2018 19:21   Güncelleme : 05-04-2018 20:11

Çöpten oyuncak çıkardılar

Kimsenin çöp diye bakmadıklarını oyuncağa çevirdiler

Çöpten oyuncak çıkardılar

Erdemli Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği ‘’Oyuncağımı üretiyorum yeteneğimi keşfediyorum ‘’projesi kapsamında yapılan oyuncaklar kardeş okullarla paylaşılmaya başlanıldı.

Ertuğrul Gazi MTAL Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı 12. Sınıf öğrencileri ve Erdemli ilçe merkezli anaokulu ve anasınıfı öğrenci ve velileriyle uygulanan, yürütücülüğünü Zeynep Dere ile  İlknur Kocaoğlu’nun yaptığı ‘’oyuncağımı üretiyorum yeteneğimi keşfediyorum ‘’projesi kapsamında yapılan oyuncaklar paylaşılmaya başlandı.

İlk olarak Sultan Akın İlkokulu anasınıfı öğrencileri ve aileleri yaptıkları oyuncakları hediye etmek üzere Kösbucağı İlkokulu öğrencileriyle buluştu. Buluşma programında İlçe Kaymakamı Avni Kula, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karaağaç,  Okul Müdürleri Mahalle Muhtarları ve veliler minik öğrencilerin sevinçlerine şahitlik ettiler.

Erdemli Sultan Akın İlkokulu öğrencilerinin yaptıkları oyuncakları Kösbucağı İlkokulu Anasınıfı öğrencileri ile paylaşmalarıyla ilgili ilçe kaymakamı Avni Kula bir konuşma yaptı. Kaymakam Kula şunları dile getirdi:

‘’ ‘’Oyuncağımı üretiyorum yeteneğimi keşfediyorum ‘’projesi ilk bakışta basit gibi ancak çok duygusal bir proje. Ben burada gördüm ki, sultan Akın İlköğretim okulunun minik öğrencileri sadece oyuncaklarını vermedi aynı zamanda kopmayan bir bağında ilmeğini atmış oldu. Merkez okulunun öğrencileri oyuncaklarını kırsaldaki okulda okuyan kardeşleri ile paylaştılar bu çok güzel ve takdire şayan bir uygulama. Öncelikle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Metin ve bu projeyi yapan ekibine,  Sultan Akın İlkokulu Müdürü Hasan Kayalı bey olmak üzere öğretmen, veli ve öğrencilerine, Ertuğrul Gazi MTAL Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı 12. Sınıf öğrencilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca bizi ve öğrencileri en güzel şekilde konuk eden Kösbucağı muhtarlığına, halkına okul müdürlüğüne ve öğrencilerine de teşekkür ediyorum. Ben bu projeden ve gördüğüm yardımlaşma ve paylaşma duygusundan çok etkilendim. Kösbucağı mahalle sakinlari misafirlerini kır çiçekleriyle karşıladı. Bu anlamlı buluşma esnasında tüm çocuklar ve aileleri büyük bir heyecanla oyuncakları takdim ederken  hepsinin mutlulukları  gözlerinden okunuyordu.’’

Sultan  Akın anasınıfından gelen öğrenciler paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Minik öğrenciler paylaşma, dayanışma ve yardımlaşma duygularını bu proje sayesinde yaşayarak öğrendiler. Kösbucağı anaokulu öğrencilerinin protokolü karşılamaları takdire şayandı. Yapılan oyuncaklarla hep birlikte oynayarak eğlenceli zaman geçirdiler. Aynı zamanda proje yürütücüleri tarafından hazırlanan halka oyunları tüm çocuklar ve aileleriyle birlikte oynanarak renkli görüntüler oluştu.

Aileler  proje sayesinde çocuklarıyla çok iyi vakit geçirdiklerini, çocuklarının oyuncaklarını arkadaşlarıyla paylaşmaktan çok mutlu olduklarını belirterek projede emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Öğretmen, veli ve öğrenciler oyuncağımı paylaşıyorum projesi ile ilgili hislerini dile getiren birer konuşma yaptılar. Kaymakam ve beraberindeki heyet daha sonra Kösbucağı Göletinde incelemelerde bulundu.