2. Geleneksel Mangala Turnuvası Yapıldı
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıkları2. Geleneksel Mangala Turnuvası Yapıldı

Erdemli Ayaş İlk ve Ortaokulu'da bu yıl ikincisi düzenlenen Mangala Turnuvası yapıldı

2. Geleneksel Mangala Turnuvası Yapıldı
Bu içerik 1368 kez okundu.

Orta Asya Türk toplulukları zekâ ve strateji oyunu olarak tescillenen Mangala Oyunu’nun genç kuşaklara tanıtılmasını ve bu organizasyon ile ilçedeki okullarda yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla Ayaş İlkokulu-Ortaokulu Matematik Öğretmeni Büşra Nur Uluganlıgil önderliğinde Ayaş İlkokulu-Ortaokulu Müdürlüğünce 2. Geleneksel Ayaş Mangala Turnuvası düzenlendi.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Meclis Üyesi Şevki Şevk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mahmut Karaağaç ve Niyazi Gürgan’ın katılımıyla renklenen turnuva rekabet ve heyecan dolu anlara sahne oldu.

Büşra Nur Uluganlıgil böyle bir organizasyona ev sahipliği yapıyor olmanın haklı gururunu yaşadığını dile getirirken “mangala”nın ne kadar keyifli ve güzel bir akıl/zeka oyunu olduğuna değindi. Okul Müdürü Ali Demir, "Bu oyunu ilçemize kazandırmanın mutluğunu yaşadığını ifade ederek turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

İlçemizden 4,5,6,7 ve 8. sınıfların başvurabildiği turnuvaya 2 ilkokul + 13 ortaokul olmak üzere toplam 15 okuldan 100 öğrenci katıldı.Eleme usülü yapılarak 7 turda tamamlanan turnuva sonucunda;

1. Ayaş Ortaokulundan Şadiye Ersoy,

2. Ayaş Ortaokulundan Kadir Yılmaz,

3. Ayaş Ortaokulundan Okan Saraç  olarak Mangala Oyunu dalında Ayaş’ın adını bir kez daha tüm ilçeye duyurdu.

Turnuva sonunda yapılan törenle dereceye giren öğrencilere Okul Müdürü Ali Demir, Okul Müdür Yardımcısı Ramazan Agmağan, Matematik Öğretmeni Büşra Nur Uluganlıgil ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) Mersin Temsilcisi Tolga Mutludağ tarafından madalyaları ve ödülleri verildi.

Ayrıca turnuvaya katılan tüm öğrenci ve öğretmenlere Katılım Belgesi verildi. Katılımcılar bu belgeyi göstererek Mersin Minima Kitap Kırtasiye ve Eğitim Gereçleri Dünyası’ndan yapacakları alışverişte%20 indirimden faydalanabilecekler.

erdemli ajans mangala erdemli ilçe milli eğitim erdemli kaymakamı
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu