Yavuzbenzer, "Erdemli'ye Ağır Ceza Mahkemesinin Açılması Avukatların Önünü Açacaktır"
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıYavuzbenzer, "Erdemli'ye Ağır Ceza Mahkemesinin Açılması Avukatların Önünü Açacaktır"

5 Nisan Avukatlar Günü münasebeti ile Erdemli Belediyesi Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanında tören düzenlendi. Mersin Barosu Erdemli Temsilcisi Av. Hülya Yavuzbenzer ve baro üyeleri Atatürk anıtına çelenk koydu.

Yavuzbenzer,
Bu içerik 1667 kez okundu.

Çelenk töreninde Avukatlar günü dolayısı ile ilgili açıklama yapan Yavuzbenzer, ‘’Şahsım ve tüm baro üyesi arkadaşlarım adına hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyor, tüm meslektaşlarımın avukatlar gününü kutluyorum’’ dedi. Yavuzbenzer konuşmasında Anamur ve Erdemlide Ağır Ceza Mahkemeleri’nin açılması, Avukatlık mesleğinin önünü açacağını belirtti.

Meslektaşlarımızı ve stajyer avukatlarımızı rahatlatacak yeni düzenlemeler yapılması için Adalet Bakanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde gerekli her türlü girişimlerde bulunduk, bu başvurularımızı etkin bir şekilde takip ettiklerini söyledi.

Yavuzbenzer, ‘’Yine, İl ve ilçelerimizde billboard, sosyal medya, tüm basın ve yayın kuruluşları vasıtasıyla avukatın önemini anlatan farkındalık çalışmalarımız sürüyor. Bu konuda adeta seferber olduk.  ‘Haklıyken haksız duruma düşme, avukatına danış’, ‘Avukatsız iş yapma, hak kaybına uğrama’ gibi sloganlarla Mersin Barosu tarihinde ilklere imza attık ve atmaya da devam edeceğiz.

Söz verdiğimiz gibi hizmet odaklı çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Mesleki sorunlarımızın büyük ölçüde çözüme kavuşması, meslektaşlarımızın maddi sorunlar ve gelecek kaygıları altında ezilmeden, hak ettiği değeri ve itibarı görerek mesleğini onuruyla sürdürebilmeleri, meslektaşlarımızın birlik ve beraberlik, sağlık ve huzur içinde yaşamaları en büyük dileğimizdir.

Demokrasiye, insan haklarına, bağımsız yargıya, hukuk devletine olan inancımız doğrultusunda çalışma ve çabalarımızı sürdürürken, zor şartlarda mesleğini icra eden savunmanın ve kutsal mesleğimizin onurlu temsilcisi saygıdeğer meslektaşlarımı bu dik duruşları ve mücadeleleri dolayısıyla tebrik ediyor, 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyorum’’diye belirtti. 

erdemli ajans avukatlar günü avukat erdemli haber erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Mahmut Hoca’ya Anlamlı Veda, Güle Güle Hocam
Gençlerin Spor Sevinci
Gençlerin Spor Sevinci
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
Belediye Üretiyor, Erdemli Kazanıyor
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu
100 Bin Kivi Toprakla Buluştu