17 MAYIS 2021 Pazartesi 22:09
EKONOMİ
Giriş Tarihi : 04-04-2018 16:05   Güncelleme : 04-04-2018 18:45

Esnafa Nefes Kredisi

Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yönelik olarak çıkarılan Nefes Kredisi başvuruları başladı.

Esnafa Nefes Kredisi

Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı yaptığı açıklamada Nefes Kredisinin başvurularının başladığını belirterek şunları kaydetti;

“Pazartesi gününden itibaren üye KOBİ’lerimiz Oda ve Borsalardan alacakları üyelik belgesi ile çalıştıkları banka şubesine başvurabilecekler. Nefes Kredisi faizimiz aylık yüzde 0.99 olacak. Bir üyemiz azami 200 bin lira kredi kullanabilecek. Ve kredi 12 eşit taksitli olacak. Kredinin %85’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak. Yani KOBİ’lerimizin çok ciddi bir teminat sıkıntısı olmayacak. Böyle anlatınca anlaşılmıyor. Ben bir de Kayserili gibi anlatayım. Normalde bugün paranızı bankaya mevduata koysanız bankadan %15 mevduat faizi alıyorsunuz. Ama Nefes Kredisi kullanınca aylık 0.99, yıllık yüzde 11.88 faiz ödeyeceksiniz. Yani KOBİ’lerimiz mevduat faizinden 3 puan aşağıda kredi kullanabilecek.

Erdemli'de bulunan DENİZBANK - ZİRAAT BANKASI - HALKBANK VE VAKIFBANK Müdürlerimizle yaptığımız toplantı sonrası NEFES KREDİSİ için istişarelerde bulunduk." dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA