26 KASIM 2020 Perşembe 21:50
EKONOMİ
Giriş Tarihi : 02-04-2018 14:52   Güncelleme : 02-04-2018 14:57

Tömük'e Modern Pazaryeri

Pazarcı esnafları ‘Alem Buysa Kral Başkan Tollu’

Tömük'e Modern Pazaryeri

Erdemli Belediyesi tarafından kentin her bölgesine hitap eden hizmetler hız kesmeden devam ederken, büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen beldelerde inşa edilen çok amaçlı tesisler de birer birer tamamlanarak beldelere değer katıyor. Tömük Mahallesinde yapımı tamamlanan modern kapalı pazaryeri hizmete girdi..Yapılan kura çekiminin ardından pazarcı esnafının yerleri Erdemli Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce teslim edildikten sonra Tömük'lüler çağdaş pazaryerinde ilk alışverişlerini yapmanın sevincini ve haklı gururunu yaşadılar.

‘Her beldeye modern düğün salonu ve pazaryeri’ hedefiyle yola çıkan Erdemli Belediyesi, Tömük Mahallesi’nde çağdaş pazaryerini halkın kullanımına açtı. Pazarcı esnafı ile bir araya gelen belediye yetkilileri yapılan kura çekimi ile pazarcı esnafına yerlerini tahsis etti. Bu vesileyle de son derece şık bir yapıya sahip olan Tömük kapalı pazaryerinde ilk alışveriş heyecanı da başlamış oldu. 2014 seçimleri öncesinde kapalı pazaryeri sözü verdiklerini hatırlatan Belediye Başkanı MükerremTollu, kura çekiminin ardından yaptığı açıklamada; bu sözleri bir bir yerine getirdiklerini, Tömük kapalı pazaryerinin de bunlardan bir tanesi olduğunu kaydetti. ‘Biz vatandaşlara ne söz verdiysek, bire bir yerine getirmenin hazını ve gurunu yaşıyoruz’ diyen başkan Tollu, ‘’biz insanlarımıza asla yalan söylemeyiz. Biz insanlarımızın ‘asla oyunu alacağız’ diye onları kandırma gibi bir acziyetin içerisine girmeyiz. Avucumuzun içi gibi bildiğimiz belediyenin kaynaklarını en rantabl şekilde kullanıp vatandaşımızın refahını yükseltmek için var gücümüzle çalışıyoruz’’ şeklinde konuştu.

DAİMA ERDEMLİ ESNAFLARIMIZIN YANINDA OLDUK

Pazarcı esnaflarının Erdemli’deki durumunun önemine değinen Başkan Tollu, ‘’Pazarcılarımızın en büyük sıkıntısı Erdemli’nin Mersin’e yakınlığından dolayı zor durumunda olması. Bu anlamda biz esnaflarımızı korumak ve ekmeğini aşını arttırmak adına dışarıdan gelen pazarcılara asla müsaade etmiyoruz’’ dedi.Sosyete pazarlarının Erdemli’ye hiçbir katkısının bulunmadığına dikkat çeken Başkan Tollu, ‘’Sosyete pazarları Erdemli’mizin gelirini ciddi manada sömüren bir yapıdaydı. Şu anda Erdemli sınırları içerisinde bir tek sosyete pazarları bulmanız mümkün değil. Dışarıdan gelen hiçbir esnafın burada tezgah açması mümkün değildir. Çünkü biz Erdemli’nin tasasını, sevincini kederini birlikte paylaştığımız esnaflarımızın ekmeğin aşını arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu anlamda Erdemli’miz hızlı bir büyüme içerisinde. Esnaflarımızın huzuru, refahı ve çoluğuna çocuğuna helal kazanç götürebileceği bir durumu oluşturmaya gayret ediyoruz. İnsanlarımızla birlikte güzel bir Erdemli ve gelecek için var gücümüzle çalışıyoruz. Esnaflarımıza teşekkür ediyoruz. Onlar helalinden kazanmak için gece gündüz çalışıyorlar. Bizde esnaflarımızın gayretine bir nebze olsun katkı sunmaya çalışıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Cenab-ı Allah bol kazançlar nasip etsin.’’

Belediye Başkanı MükerremTollu’nun hizmetlerinden duydukları memnuniyeti ifa eden pazarcı esnafları ilk defa kapalı pazaryeri hizmetine kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar.

ALEM BUYSA KRAL MÜKERREM TOLLU BAŞKAN

Tömük’te kapalı pazaryerinin hizmete girmesiyle esnaflar görüşlerini paylaştı. Pazarcı esnaflarından Hüseyin Yalçın, Tömük kapalı pazar yerinin hizmete girmesiyle ‘Bundan iyisi can sağlığı. Helal olsun MükerremTollu’ya. Alem buysa kral Mükerrem Tollu Başkan’ diyerek yerel seçimlerde ‘’Oyum MükerremTollu’ya’’ dedi.

PAZARCI ESNAFI HÜSEYİN YÜCEL: TOZDAN, ÇAMURDAN KURTULDUK

25 yıldır pazarcılık yaptığını anlatan Hüseyin Yücel, pazaryerine kavuşmalarının sevincini yaşadıklarını ifade ederek, Belediye Başkanı MükerremTolu’dan duydukları memnuniyeti paylaştı. Yücel, yeni pazaryeri hizmetiyle tanışmalarının ardından yağmurdan ve tozdan-sokak aralarından kurtulduklarını dile getirerek, şöyle konuştu: ‘’Çok şükür bugünleri de gördük. Bizler sıcaktan, yağmurdan, tozdan çok rezil olduk. Geçen yıl dere ıslah çalışması vardı. Kamyonların geçişiyle tozun dumanın arasında kalıyor haftada bir gün çalışıyorduk. Çok şükür bizde şimdi insan sıfatı kazandık. Belediye başkanımız MükerremTollu’ya bütün emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun.’’

HÜSEYİN ÖZTÜRK: BAŞKANIMIZ ÇOK GÜZEL BİR PAZARYERİ YAPTI

Pazarcı esnaflarından Hüseyin Öztürk, ‘’Biz pazarlarımızı eskiden tozun toprağın içinde kurardık. Şimdi ise sağ olsun başkanımız çok güzel bir pazaryeri yaptı. İlçemizde 7 tane pazaryeri kuruldu. Başkanımıza binlerce kez teşekkür ediyoruz’’ diyerek hizmetlerden duyduğu memnuniyetini ifade etti.