YAŞAM
Giriş Tarihi : 01-04-2018 17:33   Güncelleme : 01-04-2018 17:37

Kızkalesi’nde deniz sezonu açıldı

Kızkalesi'nde Mayıs Ayında Uluslararası Plaj Voleybolu Turnuvası yapılacak

Kızkalesi’nde deniz sezonu açıldı

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, bu yıl yeni turizm sezonunun havaların ısınması nedeni ile erken başladığını söyledi.

Çalışkan, vatandaşların Kızkalesi sahillerine yerli ve yabancı turistin akın ettiğini ve denize girdiğini belirterek, hem yeni sezon hem de Mayıs ayında yapılacak olan Kızkalesi’nde yapılacak olan ‘’uluslar arası plaj voleybolu’’ hakkında açıklamalarda bulundu.x

Yeni sezonun iyi geçmesi temennisinde bulunan Çalışkan, tüm esnafların sezona hazır hale geldiğini belirterek Mersin Valiliği himayesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliği ile "Plaj Voleybol Dünya Turu 3 Yıldız Mersin Türkiye" turnuvasının 2-6 Mayıs tarihlerinde Kızkalesi'nde gerçekleşeceğini belirtti.

Kızkalesi’nin dünyaca ünlü plaj voleybolcularını ağırlayacağını kaydeden Çalışkan, erkeklerde Çin, İtalya, Finlandiya, Belarus ve Almanya'nın da aralarında olduğu 14 ülkeden 28 erkek takımı plaj voleybolu için kaydını yaptırdığını anımsattı. Çalışkan, Kadınlarda ise İsviçre, Slovakya, Almanya ve Avusturya başta olmak üzere 9 ülkeden 13 takım Kızkalesi’nin altın kumsalında ter dökeceğini, bu turnuvanın bölgenin özellikle de Kızkalesi’nin yurt dışında tanıtımına büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Katılımın yoğun olması nedeni ile bu yıl 6 sahada birden yapılacağını dile getiren Çalışkan, Kızkalesi yeni turizm sezonuna barış ve kardeşliğin sembolü spor müsabakaları ile başlayacağını sezon sonuna kadar da değişik sportif aktivitelerin devam edeceğini sözlerine ekledi.