KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 29-03-2018 18:41   Güncelleme : 29-03-2018 18:47

'Elimde Valizim' Perde dedi

Dünya Tiyatrolar Gününü Erdemli Belediyesi ‘Elimde Valizim’ adlı oyunla kutladı

'Elimde Valizim' Perde dedi

Erdemli Belediyesi’nin Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle gerçekleştirdiği etkinlikler kapsamında kültür merkezinde “Elimde Valizim” isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Deniz Yağmur’un kaleme aldığı ve Deniz Sandalcı’nın yönetmenliğini yaptığı iki perde halinde izleyicileriyle buluşan oyun Erdemli'ler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

500’ü aşkın izleyicinin beğenisine sunulan oyun iki perde halinde sahnelenirken,120 dakika sürdü ve tiyatro severlerden tam not aldı. Erdemli Belediyesi Tiyatro grubunun sergilediği performansı ve oyunu başarılı bulduklarını dile getiren izleyiciler, kendilerine bu imkânı tanıdıkları ve kentin sanat hayatına katkıda bulundukları için Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya ve şehir tiyatrosu ekibine teşekkür ettiler.

Dünya Tiyatro Günü nedeniyle Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde ücretsiz sahnelenen oyun sanatseverler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Deniz Yağmur’un kaleme aldığı Deniz Sandalcı’nın yönetmenliğini yaptığı "ELİMDE VALİZİM’’ adlı oyunla başarılı bir performans sergileyen şehir tiyatrosu grubu izleyenleri kahkahalara boğdu. İki perde halinde sunulan oyun yaklaşık iki saat sürerken,tiyatro severler keyifli vakitler geçirdi. Gösteriyi büyük bir beğeni ile izlediklerini ifade eden izleyiciler kendilerini sanatla buluşturmaya devam eden Erdemli Belediyesi şehir tiyatrosu oyuncularına teşekkür ettiler.İzleyenlerden yoğun ilgi gören tiyatro oyunundan sonra konuşan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’yi kültür ve sanat şehrine dönüştürmek için çalıştıklarını ve bunun semeresini almaya başladıklarını söyledi. İlçeye sanatsal bir değer kazandırmak amacında olduklarını ve bu anlamda sanatsal faaliyetlere önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, şehir tiyatrosu ekiplerine ve oyuncularına teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Program sonunda Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘’ELİMDE VALİZİM’’ adlı oyunun yazarı Deniz Yağmur’a plaket oyunun yönetmenliğini üstlenen Deniz Sandalcı’ya teşekkür ederek çiçek takdim etti. Belediyeden yapılan açıklamada; Tiyatro gösterilerinin her Cuma günü saat 19.00’da görücüye çıkmaya devam edeceği bildirildi.