GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-03-2018 17:06   Güncelleme : 29-03-2018 17:41

Kazandığı Ödülü Mehmetçiğe Bağışladı

Mehmet Akif Ersoy’u kendisine örnek aldı

Kazandığı Ödülü Mehmetçiğe Bağışladı

Erdemli’de İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında birinci olan kız öğrenci, kazandığı altın ödülünü Mehmetçik Vakfı'na bağışladı.

Erdemli Sultan Akın İlköğretim Okulu 2-G sınıfı öğrencisi Ahsen Azra Doğan, İstiklal Marşı'nın kabulünün yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yarışmada birinci olarak Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi. Okul Aile Birliği yönetimince alınan Cumhuriyet  altını ödülünü okul müdürü Hasan Kayalı taktı.  Ancak küçük kız sınıf öğretmeni İbrahim Yıldız’a bu ödülü alamayacağını belirterek, ödülünü Afrin'deki Zeytin Dalı Harekâtı’nda mücadele eden Mehmetçiğe destek amacıyla bağışlamak istediğini söyledi.

Bunun üzerine okul girişinde düzenlenen törenle altın ödülü Mehmetçik vakfına bağışlanmak üzere Erdemli İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim edildi.

2. sınıf öğrencisi Doğan, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un da İstiklal Marşı'nı yazdığında marş için verilen ödülü almadığını söyledi. Küçük kız, gazetecilere yaptığı açıklamada, "İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy yazdığı şiiri para için yazmamıştı ben de İstiklal Marşı yarışmasında aldığım küçük de olsa bu ödülü Mehmetçik Vakfına bağışlamak istiyorum. Kabul ederseniz benim için en büyük hediye olacaktır" dedi.

Doğan sınıfında birinci olduğu İstiklal Marşını yeniden okuyarak o heyecanı arkadaşları ile birlikte yeniden yaşadı. Öğrenciler ‘’En büyük asker bizim asker’’ sloganı atarak Mehmetçiklere destek gönderdi.

Konuşmasının ardından 2. sınıf öğrencisi Ahsen Azra Doğan yarışmada kazandığı altını Erdemli İlçe Jandarma Komutanlığı görevlilerine teslim etti.